Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Поблизу берегів Африки в океані ростуть ділянки з низьким вмістом кисню.

Світовий океанУчені: Через брак кисню в океанах з’являються підводні пустелі.

У світовому океані розростаються підводні пустелі – ділянки з низьким вмістом кисню, де не можуть існувати живі організми. Це руйнує не лише підводний світ, але й економіку прибережних держав, попереджають учені.

Зниження вмісту кисню може бути пов’язане з глобальним потеплінням: холодна вода містить більше розчиненого кисню, ніж тепла. Проте, можливо, що й циркуляція океану може спричиняти суттєве зниження кількості кисню на цих ділянках, повідомляє опубліковане дослідження в журналі Science.

Учені під проводом Лотара Страмма з університету німецького міста Кіль проаналізували дані про концентрацію кисню у воді в тропічних районах океану, зібрані дослідниками протягом останніх 50 років – з 1960 року.

Отримані результати свідчать, що кількість кисню у воді здебільшого знизилася більш ніж на 15%. Зокрема у водах поблизу атлантичного узбережжя Африки, в екваторіальних районах Тихого океану ділянки з низьким вмістом кисню розрослися на 85%.

У ділянках з пониженим вмістом кисню не можуть утворюватися його сполуки з азотом, необхідні для існування зокрема планктону – основи морських екосистем.

Нищення морських екосистем через низький вміст кисню може позначитися на економіці прибережних держав, яка залежить від рибної ловлі та видобутку морепродуктів.

За матерiалами РІА Новости

You must be logged in to post a comment.