Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Іван Кириленко вірить, що після травневих свят у ВР почнеться конституційний процес.

Іван КириленкоБЮТ: Загроза розпаду правлячої коаліції минула.

Лідер фракції Блоку Юлії Тимошенко Іван Кириленко заявив, що створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради для роботи над змінами в Конституцію не призведе до розколу правлячої коаліції.

“Після рішення Конституційного Суду загроза розвалу коаліції через ТСК відпадає. ТСК потрібно створювати”, – заявив в ефірі 5 каналу Кириленко.

Він нагадав, що Конституційний Суд чітко вказав: без Верховної Ради зміни в Основний Закон вносити не можна.

Окрім цього, лідер фракції БЮТ зазначив, що відповідно до тимчасового регламенту парламенту будь-який законопроект про внесення змін до Конституції в першу чергу має розглядати Тимчасова спеціальна комісія. За його словами, більшість депутатського корпусу налаштована внести зміни до нинішньої Конституції, а не приймати нову редакцію Основного Закону.

Кириленко також нагадав, що жодна політична сила, окрім Комуністичної партії України, не презентувала досі свого варіанту змін до Конституції. Кириленко висловив упевненість у тому, що після травневих свят, враховуючи рішення Конституційного Суду, конституційний процес розпочнеться і у Верховній Раді.

“Після рішення Конституційного Суду епіцентр конституційного процесу поступово зміщатиметься до парламенту. І ось там ми подивимося інтереси політичних сил: за парламентську форму правління чи за президентську форму”, – додав він. Він також зауважив, що БЮТ не збирається ініціювати позачергові парламентські вибори.

Водночас Кириленко не виключив, що такі вибори можуть пройти, коли парламент затвердить зміни до Конституції.

Депутат нагадав, що БЮТ хоче внести зміни до Конституції в частині, яка визначає повноваження Президента і прем’єр-міністра, а також хоче посилити роль місцевого самоврядування і здійснити судову реформу.

Нагадаємо, що 24 квітня Президент Віктор Ющенко знову заявив про необхідність референдуму щодо змін до Конституції.

Нагадаємо, заплановане на 23 квітня засідання Національної конституційної ради перенесено на прохання голови Верховної Ради Арсенія Яценюка.

У зв’язку з цим Блок Юлії Тимошенко звинуватив Віктора Ющенка в зриві конституційного процесу. БЮТ зажадав створити Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради для роботи над змінами до Конституції.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.