Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Згідно опитування Українці хочуть у ЄС.

Якби найближчої неділі відбувся референдум щодо членства України в Європейському Союзі, більшість громадян України (56%) проголосували б за вступ.

Про це свідчать дані загальноукраїнського соціологічного опитування, представлені на прес-конференції директором фонду “Демократичні ініціативи” Ільком Кучерівим, повідомляє інтернет-видання “Українська правда”.

Готовність узяти участь у референдумі висловили 78% громадян, 25% проголосували б проти вступу України до ЄС, 19% ще не визначилися.

Кучерів зазначив, що спостерігається негативна динаміка громадської думки порівняно з груднем 2007 року, коли за вступ до ЄС проголосувало б 64%, але позитивна порівняно із 2005 роком, коли за вступ України до ЄС готові були проголосувати 47%.

Крім того, дані опитування показали, що більшість громадян України не відчувають себе європейцями: свою приналежність до європейців відзначають 25%, 70% – ні.

Регіонально свою приналежність до європейців визнають лише жителі Західної України.

Водночас серед українців виявилося більше тих, хто відчуває свою приналежність до СНД -52%. А от 42% опитаних -не визнають.

Свою регіональну приналежність до СНД здебільшого відчувають жителі Донбасу та Криму.

Загальноукраїнське соціологічне опитування дорослого населення України було проведене фондом “Демократичні ініціативи”.

Польову роботу здійснила фірма “Юкрейніан соціолоджі сервіс” 17-31 березня нинішнього року. Методом інтерв’ю опитано 2000 респондентів, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Спонсором опитування виступило Посольство Швеції в Україні та шведське Агентство з питань міжнародного розвитку та співробітництва.

  1. Один коментар в “Згідно опитування Українці хочуть у ЄС.”

  2. Від Testovuk, дата Mar 4, 2009 | Відповісти

    Тестовий коментар номер 2

You must be logged in to post a comment.