Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Біографія Авакова Арсена Борисовича

shortcut-article.jpgЕкс-голова Харківської облдержадміністрації, екс-президент акціонерного товариства «Інвестор».

Аваков Арсен Борисович народився 2 січня 1964 р. в селі ім. Кирова Кировського району м. Баку в сім’ї військовослужбовця. В Україні проживає з 1966 року.

Освіта: Харківський політехнічний університет за спеціальністю «Автоматизовані системи управління» (закінчив у 1988 р., інженер-системотехнік).

В період навчання в інституті, літом 1985 року, А. Аваков працював майстром (командиром загону) будівельного управління № 18 тресту « Новоуренгойгазбуд» в Тюменській області. Літом 1986-го — командиром студентського будзагону БМП-522 ПСМО «Тюменьшляхбуд» тресту «Уренгойтрансбуд».

У 1987–1990 рр. — інженер Харківського НДІ охорони вод. Займався науковою діяльністю, зокрема, питаннями математичного моделювання.
У 1990-му заснував одне з перших в Україні акціонерних товариств — АТ «Інвестор», в якому займав посаду президента.
У 1992 році створив і очолив комерційний банк «Базис».
У 2002-му був обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради.

4 лютого 2005 року Указом Президента України Віктора Ющенка, якого активно підтримав на виборах-2004, призначений головою Харківської обласної державної адміністрації. Того ж дня, як вказано в офіційній біографії, склав з себе повноваження голови наглядових рад підконтрольних бізнес-структур — ВАТ «АКБ «Базис» і АТ «Інвестор». ФПГ «Інвестор» координує діяльність близько 40 різногалузевих підприємств, в тому числі у сфері енергетики, виробництва та продажу в Україні популярної марки чаю «Ахмад».

Накопичення первинного капіталу Аваковим здійснювалося шляхом скупки приватизаційних сертифікатів харків’ян через АТ «Інвестор». Ще одна важлива стаття доходів – операції з векселями підприємств. Зокрема, після узяття в оренду ТЕЦ-3, інвестори зобов’язалися встановити на станції турбіну вартістю 10 млн грн.
Проте, Аваков розрахувався з виробником устаткування – «Турбоатомом» — не живими грошима, а векселями структури «Інвестора» — «Харківтеплоенерго».

Нинішній міській владі за допомогою відповідних судових рішень вдалося добитися повернення в комунальну власність ряду земельних ділянок, а також кіноконцертного залу «Україна», на які претендувало АТ «Інвестор». Зокрема, ділянка площею 2,85 га на розі Білгородського шосе і вул. Чкалова була продана на організованому муніципалітетом першому харківському земельному аукціоні за 28 174 500 грн, що більш ніж в 2 рази перевищило його стартову вартість.

Вже через рік з невеликим після вступу на посаду голови Харківської облдержадміністрації, Аваков зазнав різкої критики з боку більшості в облраді. Депутатів не влаштовувало підвищення цін в Харківській області на бензин і дизпаливо, значне скорочення штатів на Харківському тракторному заводі, фактичне банкрутство Харківського авіаційного заводу. 3 червня 2006 р. Харківська облрада більшістю голосів виразила недовір’я Авакову як губернаторові. Судову тяжбу, пов’язану зі спробами оголосити це рішення незаконним, Аваков програв у Вищому Адміністративному суді 24.01.2007 р.

Є дані про те, що до винесення вотуму недовір’я Авакову спочатку мав відношення Євгеній Кушнарьов. Зберегти свій пост Авакову допомогло лише особисте втручання Віктора Ющенка. Проте, згодом Арсен Борисович відмовився взяти участь в розвитку пропрезидентської політичної структури «Єдиний Центр», назвавши ЄЦ «партією невдалих конформістів».

Через АТ «Інвестор» Аваков до недавнього часу контролював ряд свердловин по здобичі природного газу Маріїнського родовища у Валківському районі Харківської області. Але указ Президента про звільнення голови Валківської райдержадміністрації Миколи Волощука (що лобіював інтереси «Інвестора») ставить під питання продовження газового бізнесу губернатора. Починаючи з середини 2007 р., триває конфлікт щодо взаєморозрахунків за спожитий природний газ між ТЕЦ-3 і державною компанією «Газ України». Ця господарська суперечка створює перманентну напруженість в питанні готовності Харкова до чергових опалювальних сезонів.

You must be logged in to post a comment.