Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Біографія Богословської Інни Германівни

* Голова Всеукраїнського громадського руху «Віче України»
* Голова партії “Віче”
* Член Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України
* Віце-президент Спілки Юристів України
* Почесний голова Харківської обласної організації Спілки Юристів України
* Керівник культурологічного проекту Харківської міської громадської організації “Клуб “РодДом”
* Голова опікунської ради молодіжної громадської організації “Молодіжний дім”

Заслужений юрист України. Нагороджена Орденом Святої Ганни ІV ступеня.

Народилася в м. Харкові, 5 серпня 1960 року. Заміжня, має дочку та онука. Батько – кадровий військовий, викладач вузу, мати – юрист. У 1982 році закінчила з відзнакою Харківський юридичний інститут (сьогодні – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). У тому ж році почала практичну роботу юриста в Харківській обласній колегії адвокатів. Працюючи захисником, вела усі види цивільних і кримінальних справ. Першу справу виграла в 22 роки.

У 1989 році поступила в заочну аспірантуру Інституту Держави і права Академії Наук СРСР. У 1990 році взяла участь у радянсько-американській конференції з проблеми захисту прав людини. Після закінчення конференції її персонально було запрошено на стажування до США, однак відмовилася від поїздки через принципові ідеологічні розбіжності з керівництвом інституту.

У1992 році Інну Богословську було запрошено в правову колегію Державної думи – консультативний орган при Президентові України.

У 1991 році заснувала одну з перших у Харкові юридичних служб. У 1994 році організувала “Міжнародну аудиторську службу”. У ході професійної діяльності додатково опанувала знаннями в сфері економіки, бухгалтерського обліку, міжнародного аудиту. Кваліфікацію було підтверджено сертифікатами юриста та аудитора, які відповідають міжнародним стандартам. Згодом було засновано консалтингову групу «Пруденс», що надає економічну та юридичну допомогу підприємствам України, Росії та інших країн. З 2002 року консалтингова група «Пруденс» стала асоційованим членом міжнародної компанії «BDO International», що входить у п’ятірку найбільших аудиторських компаній світу.

Входить до складу правління Харківської обласної організації Спілки аудиторів України. Член Спілки юристів України з моменту його створення в 1991 році. У 1997 році обрана головою Харківської обласної організації і призначена заступником голови Спілки юристів України. З 2003 року – почесний президент Харківської обласної організації Спілки юристів України.

Керівник Харківської міської громадської організації “Клуб “РодДом”, що займається реалізацією цілої низки культурологічних проектів.

У 1998 році заснувала молодіжну громадську організацію «Молодіжний дім», мета якої – об’єднання активної молоді в різних проектах, що відповідають проблемам та інтересам нового покоління.

У березні 1998 року обрана народним депутатом України. У Верховній Раді Богословська працювала у парламентському комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, з лютого 2000-го стала першим заступником голови бюджетного комітету Верховної Ради. Законодавчі ініціативи: активна участь у роботі над Бюджетним, Кримінальним, Цивільним, Господарським і Податковим кодексами.

У 2001 році очолила Конституційно-демократичну партію.

У січні 2003 року ініціювала створення громадського об’єднання «Віче України», мета якого – становлення громадянського суспільства та сприяння розвитку просвітництва, культури та філософії бізнесу в Україні. Протягом 2003 – 2004 р.р. з ініціативи Президента Фонду “Віче України” Інни Богословської були проведені конференції, круглі столи та зустрічі в багатьох містах України.

З травня 2003 року по січень 2004 року очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок Уряду.

У травні 2004 року увійшла до складу Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Консультативну раду створено з метою залучення громадськості до діяльності парламенту і його органів під час підготовки питань до розгляду на засіданнях парламенту.

У вересні 2005 року на позачерговому VII з’їзді Конституційно-демократичної партії ухвалено рішення про перейменування КДП у партію «Віче». Інну Богословську переобрано головою партії.

You must be logged in to post a comment.