Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Біографія Добкіна Михайла Марковича

Народився 26 січня 1970 р. в м. Харкові в родині Добкіна Марка Моісейовича (1947 р. н.) та Добкіної Алли Миколаївни (1947 р. н.). Після закінчення середньої школи у 1987 р. працював на підприємстві. У 1988-1990 рр. служив в армії, у військах протиповітряної оборони Київського військового округу. Під час служби був нагороджений грамотою командувача ППО.
З 1993 р. працював на виробничому підприємстві «Прогрес-90». У 1997 р. поступив на навчання до Університету внутрішніх справ на факультет громадянського права. Наступного року був обраний депутатом Харківської міської ради по 73-ому виборчому округу. Займався оптовою торгівлею паливно-мастильних матеріалів з 1999 по 2001 рр., був офіційним керівником компанії Іст Ойл Груп, де працював його батько.

Політична діяльність

У 1998 р. обраний депутатом Харківської міської ради від виборчого округу 73 м. Харкова. У 2001 р. створив суспільну організацію «Ведмідь». У 2002 р. став народним депутатом України від 174 одномандатного виборчого округу, брав участь у роботі Бюджетного комітету Верховної Ради. Був членом 4 фракцій Верховної Ради:
«Демократичних ініціатив»,
групи «Центр»,
СДПУ(о)
Партії регіонів.

Став членом Партії Регіонів. Має орден за заслуги 3-го ступеня. 26 березня 2006 р. обраний мером Харкова. Був удостоєний державних нагород: Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня та почесної грамоти Кабінету Міністрів України.

Діяльність на посаді мера

Виборча програма Добкіна мала декілька мега-проектів для Харкова: покращення якості життя харківчан, реформування житлово-комунального господарства, будівництво соціального житла. Серед пропозицій його виборчої програми також було створення інформаційного мегацентру, де харківська молодь отримувала б безкоштовний доступ до Інтернету.

З приходом до влади збільшів на 250% вартість комунальних послуг та створив сумнівне комунальне підприємство «Жилкомсервіс», що діє на основі так званого публічного договору і збирає кошти з населення за ненадані комунальні послуги, почав реформування в сфері будівництва з закриття будівництва жилих домів та торгових центрів, торгівлі та реклами. Були відізвані деякі дозволи на будівництво в Харкові, посилилися вимоги до торгових кіосків і до розміщення реклами в місті. Тісно співпрацює з секретарем міської ради Геннадієм Кернесом, який має судимість і репутацію кримінального авторитета міста.

Також здобув славу, як садовод-мічуринець, посадивши дерева наприкінці грудня 2006 року на місці бійки ініційованою міською владою
Діяльність на посаді губернатора

31 березня 2010 року утворив і очолив Харківський регіональний комітет з економічних реформ.

Скандальний відеозапис

Під час виборчої кампанії до Верховної Ради 27 вересня 2007 р. на сайті YouTube був розповсюджений неофіційний варіант рекламного відеокліпу за участю мера міста Добкіна та секретаря міської адміністрації Геннадія Кернеса, де вживалася ненормативна лексика. Сам Добкін зізнався, що ролик зняли за 2 роки до його появи у 2007 р. Запис в інтернеті користувався великою популярністю аудиторії, за першу добу його переглянули близько 145 000 чоловік і в рейтингу YouTube він посів восьме місце з усіх найбільш популярних кліпів в світі. У модифікованому вигляді (без лайки) ролик також показали на місцевих каналах м. Харкова — та по одному з центральних каналів України.

Поява відеокліпу викликала політичний скандал в лавах Партії Регіонів, де низка членів партії звинуватила Добкіна в дискредитації партії та міста. Добкіна також звинуватили в тісних зв’язках з Генадієм Кернесом, який має кримінальне минуле.
Особисті дані

Одружений з Добкіною (Молотокас) Людмилою Вікентівною, (народилася 25 квітня 1962 р. в м. Алуксне, Латвія). Домогосподарка. Має дочку – Добкіна Алла Михайлівна, (народилася 7 жовтня 1993 р.), та сина – Добкін Микола Михайлович, (народився 28 листопада 2000 року).

You must be logged in to post a comment.