Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Біографія Гриценко Анатолія Степановича

Гриценко Анатолій Степанович – колишні міністр Оборони України.

 

Народився у 1957 році на Черкащині. У 1979 році закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище. У 1993 році закінчив Інститут іноземних мов Міноборони США, у наступному році – оперативно-стратегічний факультет Університету Військово-повітряних сил США.

 

У 1995 році закінчив Академію Збройних Сил України.

 

За 25 років військової кар’єри проходив службу в стройових частинах, працював викладачем у вищому військовому навчальному закладі, на штабних посадах у Міноборони України, очолював Управління проблем військової безпеки і військового будівництва Науково-дослідного центру Генерального штабу ВР України.

 

Військову кар’єру почав начальником групи обслуговування військової частини в місті Ахтирка. Пізніше вісім років викладав у Київському вищому військовому авіаційному інженерному училищі.

 

У 92-94-х роках – начальник проблемно-аналітичного управління Науково-дослідного центру Генштабу Збройних сил України.

 

З 97-го до 99-й очолював аналітичну службу апарата РНБО. Потім – Український центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова.

 

З грудня 1999 р. – президент Українського центра економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Крім того, з лютого 2000 року – позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки й оборони Верховної Ради України, а з листопада 2000 року – член Громадської Ради експертів з внутрішньополітичних питань при Президенті України.

 

У червні 2004-го призначений керівником інформаційно-аналітичного забезпечення виборчої кампанії Віктора Ющенка.

 

Указом Президента України – Верховного Головнокомандуючого Збройних Сил України №1399/2005 від 4 лютого 2005 року Гриценко Анатолій Степанович призначений на посаду Міністра оборони України.

 

Полковник запасу. Кандидат технічних наук. Автор понад 100 наукових праць. Володіє англійською мовою. Одружений, має чотирьох дітей. Захоплення – шахи, туризм.

You must be logged in to post a comment.