Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

США стурбовано щодо продовження дотримання демократичних процесів в Україні

709373_3.jpgУ Сполучених Штатах Америки сподіваються, що нинішнє українське керівництво стримає свої обіцянки щодо продовження демократичних процесів в Україні, а також, що Київ не піде на згортання демократії. Про це заявив заступник Державного секретаря США з політичних питань Уільям Бернс, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ щодо побоювань, що в Україні спостерігаються тенденції до авторитаризму.

“Я вважаю, що Україна досягла дуже серйозних висот у сфері демократії протягом останніх років. І зараз дуже важливо розвивати ці досягнення далі. Дуже важливо, щоб не було відступів, згортання цих досягнень. Також дуже важливо, щоб ті запевнення, які були публічно зроблені щодо того, що відкату не буде, щоб вони були відображені у практичних діях”, – сказав заступник Держсекретаря США.

Він також зазначив, що ці практичні дії повинні стосуватися реформування сектора судочинства, дій у боротьбі з корупцією, збереження свободи слова, а також заохочення політичної конкуренції і створення належних умов для діяльності опозиції.

Крім того, порушуючи питання свободи слова в Україні, У.Бернс наголосив, що під час зустрічі з главою української держави Віктором Януковичем він “дуже чітко сказав, що США вітають заяви щодо планів реформ, однак у Вашингтоні хочуть бачити, як ці заяви трансформуються у практичні дії”. “Ми збираємося всіляко підтримувати зусилля українських ЗМІ у тому, щоб знаходити і освітлювати правду. Освітлювати те, що насправді відбувається у державі. Також ми збираємося підтримувати зусилля груп суспільних активістів і захищати ті демократичні досягнення, які були досягнуті в Україні. Це була дуже важлива частина тих зустрічей, які я здійснив з українським керівництвом”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше керівник Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге заявив, що тенденції до авторитаризму в Україні викликають неспокій. Н.Ланге зазначив також: “У нас така проблема з Україною, що незрозуміло, який це режим”.

You must be logged in to post a comment.