Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Олександр Турчинов втретє прибув у СБУ на допит

0403_150233.jpgКолишній перший віце-прем’єр міністр України Олександр Турчинов втретє прибув у Службу безпеки України на допит у рамках справи щодо незаконного розмитнювання 11 млрд. кубометрів газу компанії  “Росукренерго”.

“Я продовжую давати відповіді на ті ж питання, які мені задавали позаминулого разу, минулого, що і НАК “Нафтогаз”, і митна служба, і уряд діяли виключно в інтересах держави і виконували угоди, підписані з “Газпромом”, – наголосив О.Турчинов.

О.Турчинов наголосив, що було б логічніше, якби Служба безпеки розслідувала корупційні схеми, за якими влада передає державний газ своєї ж компанії “Росукренерго”. “Це справді злочин, і якраз тут треба ставити питання. Щодо розмитнювання газу, роботи НАК “Нафтогаз” – всі ці дії виходили з підписаних угод”, – вважає він.

Крім того, О.Турчинов заявив, що він не знає, з якою метою його знову викликали на допит, оскільки минулого разу яких-небудь нових питань він не почув. “Я думаю, що не я один не розумію, навіщо мене викликали. Мені здається, що навіть слідчий, який веде це питання, також не дуже розуміє, з якою метою мене сьогодні сюди викликали”, – сказав він.

Також О.Турчинов заявив, що Служба безпеки втягується у політичне переслідування опонентів нинішньої влади. На питання-уточнення журналістів, чи готовий він до того, що може бути затриманий СБУ, О.Турчинов наголосив: “Друзі, той, хто сьогодні займається політикою, а особливо в опозиції, має бути готовий до будь-якої провокації”.

Нагадаємо, лідер БЮТ Юлія Тимошенко вже звинуватила СБУ в терорі проти О.Турчинова. “Служба безпеки України направила запрошення Турчинову в СБУ, розшукують його, тероризують усіх людей, які поруч із ним живуть”, – сказала вона.

На першому допиті 8 вересня колишній Перший віце-прем’єр О.Турчинов провів близько двох годин. Поставлені йому питання стосувалися справи компанії “Росукренерго”. За словами О.Турчинова, у своїх свідченнях слідчому СБУ він зазначив, що вважає дії колишнього керівництва митниці і “Нафтогазу” відповідними Конституції України, “а головне – державним інтересам”.

Ще один допит відбувся у понеділок, 20 вересня. За підсумками візиту в СБУ, О.Турчинов заявив журналістам, що суть питань не змінилася. “Я був здивований як викликом, так, відповідно, і допитом, тому що мені задали приблизно ті ж питання, на які я вже давав відповідь. Я ще раз дав відповідь, тому, відверто скажу, для мене незрозуміла мотивація виклику мене на допит”, – сказав він.

You must be logged in to post a comment.