Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Більше трьох тисяч студентів львівських вузів у вівторок пройшли маршем протесту

82.jpgБільше трьох тисяч студентів львівських вузів у вівторок пройшли маршем протесту і провели пікет під стінами Львівської облдержадміністрації, протестуючи проти запровадження урядом платних послуг для студентів у вузах країни.

Учасники акції скандували Слава Україні! і Студент за студента! і тримали у руках плакати з написами: Ні! Платним послугам!, Студенти за безкоштовну освіту! та інші.

Як заявили журналістам учасники пікету, єдиною їхньою вимогою є відміна постанови Кабміну про введення платних послуг для студентів. За їхніми словами, якщо впродовж двох тижнів влада не відреагує на вимоги студентів, то акції протесту повторяться.

Студенти передали лист Президентові України з вимогами відмінити згадану постанову, і надалі залучати представників студентського самоврядування до проведення кардинальних реформ у вищій освіті.

Під час пікету під будівлею Львівської облдержадміністрації студенти закидали вхід у приміщення облдержадміністрації туалетним папером, монетами, а деякі з учасників кидали у приміщення яйця.

Також невідомі кинули кілька димових шашок, але організатори акції самі загасили шашки і заявили, що такі дії є провокацією з боку невідомих.

Як повідомили в ОСО ГУ МВС України у Львівській області, “в даний час слідчо-оперативна група оглядає місце пригоди. Після завершення огляду буде прийнято рішення про притягнення до відповідальності”.

Як повідомлялося, у вівторок прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів має намір відмінити деякі положення постанови про розширення платних послуг у вузах.

Пізніше глава Державного комітету з питань науки, інновацій і інформатизації Володимир Семиноженко заявив, що уряд скоротив низку платних послуг у вузах, зокрема, скасована плата за перескладання іспитів, за користування інтернетом і лабораторіями.

Раніше Президент України Віктор Янукович вимагав від прем’єра відмінити рішення про платні послуги для студентів у вузах.

You must be logged in to post a comment.