Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Біографія Кінаха Анатолія Кириловича

kinah-3.jpgНародився 4 серпня 1954 р. в с. Братушани Єдинецького району Молдови

Секретар Ради національної безпеки і оборони України з 27 вересня 2005 року по 16 травня 2006 року

Голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони з 7 липня 2006 року

Міністр економіки України З березня 2007 року

Анатолій Кінах. Біографія.

Анатолій Кирилович Кінах народився 4 серпня 1954 року в Молдові, в стародавньому українському селі Братушани, заснованому кілька сторіч тому козаками Богдана Хмельницького. Сьогодні братушанці ретельно оберігають рідну мову,  і зберігають давні звичаї і обряди нашого народу. Прізвище Кінах – стародавнього українського походження; кінахами ще до нашої ери називали озброєних вершників.

Вищу освіту Анатолій Кінах здобував у Ленінградському кораблебудівному інституті, який закінчив 1978 року.

З дипломом інженера-суднобудівника він починає працювати на Талліннському суднобудівельному заводі. Через три роки, у 1981, приїжджає до Миколаєва, де на заводі “Океан” працює майстром, а потім – начальником виробництва. З часом до якостей молодого фахівця додалися управлінсько-організаторське вміння, тонке відчуття найбільш актуальних проблем виробництва і розуміння найбільш оптимальних механізмів їх вирішення. Наполегливість і відданість справі, готовність до нових підходів, висока відповідальність за слово і справу були гідно поціновані людьми. Багатотисячний колектив заводу висунув його кандидатом у народні депутати. У квітні 1990 року Анатолій Кінах був обраний до Верховної Ради України.

Він активно працює в парламентській комісії з питань економічної реформи. Такі важливі і визначні  для подальшого розвитку країни закони України, як “Про підприємництво”, “Про власність”, розроблені і прийняті саме за його активної участі. У 1992 році А.К. Кінах був призначений представником Президента України на Миколаївщині. А ще за два роки понад 70% земляків віддалили свої голоси за його обрання головою обласної Ради народних депутатів і обласного виконавського комітету.

На посаді голови облдержадміністрації Анатолій Кінах показав себе як ефективний менеджер, професійний і відповідальний керівник. Особливу увагу він приділяє соціальній сфері, турботі про людей. На його думку, непрості економічні перетворення мають сенс лише тоді, коли вони направлені на підвищення рівня життя населення, його впевненості у завтрашньому дні. Одним з перших у країні ухвалив і почав втілювати у життя ідею соціального партнерства. Саме за його ініціативою впродовж двох років у Миколаєві проводився експеримент з реорганізації служби соціального захисту населення. Цей проект був підтриманий Кабінетом Міністрів України і рекомендований для впровадження в інших регіонах. За час його губернаторства Миколаїв вдвічі скоротив темпи падіння виробництва, почав створення вільної економічної зони. Був розроблений проект програми реорганізації суднобудування, яка надалі дозволила істотно зміцнити цю галузь, залучини до неї серйозні інвестиції. Розпочато новий стиль господарювання на селі – створена Асоціація фермерів Миколаєва.

У 1995 році Анатолія Кінах призначений віце-прем’єр-міністром України з питань промислової політики. Ще через рік Анатолій Кирилович стає радником Президента України з питань промислової політики.

У 1997 році багатотисячне промислово-підприємницьке співтовариство на Всеукраїнському з’їзді обирає Анатолія Кінаха президентом Українського союзу промисловців і підприємців. УСПП вдається до реформаторських ініціатив, законів і законодавчих актів, які розробляються за участю провідних українських юристів, економістів, науковців, представників реального сектора економіки. Анатолій Кінах стає ініціатором широкого громадського обговорення найважливіших економічних проектів і пропозицій. Невипадково в 1997 році президент УСПП обирається першим заступником голови ради Міжнародного конгресу промисловців і підприємців.

УСПП відстоює прийнятні вітчизняним підприємцям податкові норми, одним з перших виступає за необхідність структурних реформ у вітчизняному промисловому секторі, зокрема, переорієнтацію енергоємних, сировинних, екологічно небезпечних напрямів на високотехнологічне, науковообгрунтоване виробництво, впровадження новітніх інвестиційний-інноваційних технологій. Союз починає серйозну роботу щодо підтримки “новонародженого” маленького і середнього бізнесу.

У березні 1998 року Анатолій Кінах повертається до парламентської роботи – він повторно обирається депутатом Верховної Ради України по виборчому округу Миколаївської області. Якийсь час він очолює Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики. За його ініціативою був підготовлений і ухвалений закон про експеримент у гірничо-металургійному комплексі. Закон допоміг області вийти з кризи, відродив заводи, істотно збільшив надходження до державного бюджету податків, зборів, обов’язкових платежів.

Приділяючи значну увагу розвитку соціального партнерства в Україні, Анатолій Кирилович підтримав пропозицію створити у 1998 році Конфедерацію працедавців України і очолив її координаційну раду.

У 1999 році Анатолій Кінах стає Першим віце-прем’єр-міністром України. Ще через рік вітчизняні підприємці і промисловці вирішують дати розвиток власному політичному потенціалу, створивши власну політичну силу – Партію промисловців і підприємців. Ділові кола України доручають партійне “кермо” Анатолію Кінаху.

У травні 2001 Верховна Рада підтримує кандидатуру Анатолія Кириловича Кінаха на посаду Прем’єр-міністра України. Півтора роки уряд Анатолія Кінаха впроваджував стратегію, направлену на підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, вдосконалення експортної політики, консолідацію зусиль влади і суспільства для захисту національних економічних і політичних інтересів

На парламентських виборах навесні 2002 року Анатолій Кінах був обраний народним депутатом за списками виборчого блоку “За єдину Україну”. Відповідно до Конституції України, перехід до парламентської діяльності вимагав залишити посаду прем’єр-міністра. Кінах відмовився від статусу народного депутата і залишився на посаді прем’єр-міністра.

 

Сьогодні Анатолій Кирилович є лідером групи громадських організацій – УСПП, Федерації працедавців України, Україно-німецького форуму, Партії промисловців і підприємців України. Союз на чолі з Анатолієм Кінахом сповідує в політичному і економічному сенсі логіку здорового прагматизму, зважених підходів, жорстко обґрунтованих рішень, моралі і відповідальності.

Маючи величезний досвід роботи в органах державної влади усіх рівнів – від губернатора області до прем’єр-міністра країни, тричі  народний депутат Верховної Ради України, нині Президент УСПП, Голова ФРУ Анатолій Кінах переконаний – успіх громадської організації цілком залежить від уміння налагодити конструктивний, принциповий діалог між владними структурами і підприємницьким співтовариством.

Саме за його ініціативою запрацювала система рамкових угод з органами державної влади. Паритетні умови співпраці передбачені угодами з Фондом державного майна, Державною податковою адміністрацією України, Міністерством закордонних справ, Антимонопольним комітетом, Міністерством промислової політики, Державним комітетом з питань регуляторної політики і підприємництва і т.п.. Завдяки такій системі УСПП має можливість у стислий термін, без бюрократичних перешкод дати відповідь на кожне звернення підприємців, допомогти тому, хто опинився в скрутному положенні. “Розумна влада повинна бути зацікавлена в серйозних опонентах, – вважає Анатолій Кінах. – Лише адекватний зворотний зв’язок з реальним сектором економіки може забезпечити її від ухвалення непрофесійних, необґрунтованих рішень”.

Активну позицію громадські організації на чолі з А. Кінахом займають і на міжнародній арені. Філософія цієї роботи проста: лише особисті контакти підприємців можуть наповнити інтеграційні процеси реальним економічним змістом; лише досвід економічного успіху сформує довіру іноземних інвесторів до східного сусіда і переконає його направляти капітали до України. Серед серйозних міжнародних акцій – підписання угод про співпрацю з 60 спорідненими об’єднаннями промисловців і підприємців і торговельно-промисловими палатами інших країн, чисельні бізнес-форуми, активна участь у просуванні інтересів українських компаній на близькосхідний та іракський ринок.

У 2004 році УСПП і Україно-німецький форум вперше в історії громадських організацій такого типу провели міжнародну конференцію в столиці Європейського Союзу – Брюсселі. Присвячена вона була пошуку нового місця України у розширеній Європі.

Приділяючи велике значення розширенню ринків з Росією, Білоруссю, Казахстаном, іншими країнами пострадянського простору, УСПП  підтримав ініціативу створення Єдиного Економічного Простору і на другий день після відповідного рішення привітав Президентів країн СНД – учасників самміту з ЄЕП в Ялті. Союзом були окреслені основні параметри формування ЄЕП.

Анатолій Кінах – давній прихильник ідеї активізації громадських організацій в суспільному житті держави, набуття ними великих прав і повноважень. “Громадські організації, об’єднання підприємців повинні стати індикатором якості взаєморозуміння між владою і суспільством, бізнесом”, – переконаний він. – “Зі свого боку ми готові надати увесь свій досвід, інтелект влади, ставши їй надійним керівництвом і розділивши з нею відповідальність за ухвалені рішення щодо подальшого економічного розвитку держави”.

У лютому 2005 року Анатолій Кінах призначений Першим віце-прем’єр міністром.

27 вересня 2005 року Кінах призначений секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

6 березня 2006 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про створення Міжвідомчої комісії з питань енергетичної безпеки при РНБО України, яку і очолив Анатолій Кінах.

16 травня 2006 року Кінах пішов у відставку з посаду секретаря РНБО.

7 липня 2006 року – очолив Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

У березні 2007 р. призначений міністром економіки України.

Анатолій Кінах одружений. Дружина – Марина Володимирівна – почесний президент громадської організації “Культура і всесвіт – 2000″. У родині Кінаха три доньки – Наталка, Зоя і Софійка.

Анатолій Кирилович намагається вести активний спосіб життя і знаходить можливість займатися спортом, риболовлею. Вільний час присвячує, перш за все, спілкуванню з сім’єю або друзями. З молодості захоплюється астрофізикою, науковою фантастикою, любить музику The Beatles, Pіnk Floyd, пісні Володимира Висоцького.

You must be logged in to post a comment.