Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

“Йде процес поглинання “Нашої України” Блоком Юлії Тимошенко.”

ЄхануровЮ.Єхануров: БЮТ поглинає “Нашу Україну”.

Блок Юлії Тимошенко поглинає партію “Народний Союз – Наша Україна”. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції “Наша Україна – Народна самооборона” Юрій Єхануров у інтерв”ю радіо “Свобода”.

“Я бачу, що йде процес поглинання “Нашої України” Блоком Юлії Тимошенко. І фактично соціал-демократична за своєю суттю “Батьківщина” раптом її лідерами була оголошена такою народною партією. І поїздка до Лісабону – це свідчення того, що було прийняте стратегічне рішення знищити суперника на своєму електоральному полі”, – сказав він.

За словами Ю.Єханурова, велика група людей “Нашої України” вже сьогодні орієнтується на Ю.Тимошенко.

“Я вам кажу про реальні речі, які сьогодні відбуваються в регіонах країни. І таким чином велика група людей в “Нашій Україні” уже сьогодні орієнтується на цю людину. І я так думаю, що питання часу, коли буде нове розшарування. По-друге, на жаль, обіцянка наших партійних лідерів, привела до того, що обіцянка нашому виборцю про те, що ми зробимо єдину політичну силу після виборів, вона привела до невдачі всі спроби хоч щось зробити”, – зазначив він.

При цьому Ю.Єхануров підкреслив, що сьогодні єдину політичну силу у блоці НУ-НС навряд чи можна зробити. “У всякому разі, я кажу як людина, яка очолює робочу групу з програмних принципів, і я бачу, що не можна об”єднати, тому що дуже різні підходи. І Ви розумієте, питання не у віці, питання у мисленні. Є і молоді люди, які мислять архаїчно. Справа в тому, що Народний Рух зразка 89-го року, який ми поважаємо і повинні поважати, і в українській історії це належним чином виписано, він уже не відображає потреби сучасної української держави”, – зазначив він.

Раніше голова політради блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” В”ячеслав Кириленко повідомив, що нова єдина партія може бути створена у квітні-травні в 2008 р. За його словами, всі дев’ять політичних сил, які входять до “НУ-НС” підтвердили намір створити таку партію.

В той же час нардеп від “НУ-НС” Роман Зварич сказав, що статутна група блоку “НУ-НС” завершила роботу над створенням статуту майбутньої єдиної партії. Розроблений проект документу не має істотних розбіжностей ні з одним статутом 9 партій, за словами Р.Зварича, всі 9 партій отримали тексти проекту статуту для розгляду.

На думку експертів, створення єдиної партії на основі “НУ-НС” буде непростим через співіснування особистих інтересів лідерів великих і менших партій, які входять до цього об’єднання. Так директор політико-правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім.Разумкова Юрій Якименко висловив думку РБК-Україна, що кожен з лідерів вхідних в нову партію вимагатимуть для себе якихось вигідніших позицій. Разом з тим, Ю.Якименко поки не бачить якогось такого загального, значущого стимулу, який би сподвигнув всіх учасників цього блоку до формування єдиної партії.

Нагадаємо, до складу блоку “НУ-НС” входять такі політичні сили: “Наша Україна”, “Вперед, Україно!”, Народний Рух України, Українська народна партія, УРП “Собор”, Християнсько-демократичний Союз, Європейська партія України, ГП “Пора”, Конгрес Українських Націоналістів і Партія захисників Батьківщини.

You must be logged in to post a comment.