Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Київ лідер у розпродажах київської землі.

Земельний бізнес по-київськиЗемельний бізнес по-київськи.

Чимало підприємливих дільців зробили свій бізнес на продажу землі у Києві та поблизу столиці. В їхніх тіньових схемах часто фігурують місцеві чиновники, отримуючи величезні суми за прийняття потрібних рішень. І ті, й інші оперують іноді сумами в сотні тисяч доларів.

За сім місяців цього року в Україні було продано у півтора рази більше земельних ділянок і прав оренди на них (3,9 тис. га на суму 2,2 млрд грн), ніж за весь 2006 рік. Такі дані оприлюднило Держагентство земельних ресурсів. При цьому столиця займає позицію лідера у таких розпродажах, хоча більшість київської землі, здебільшого в області, й досі залишається не облікованою.

Як зазначає заступник голови правління компанії НЕСТ Сергій Овчинніков, основною проблемою для чесної забудови області, а нині стало популярно та престижно жити у власному будиночку під Києвом, заважає в основному корупція. Сільські голови самочинно роздають землі тим, кому треба, дуже часто обходячи заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні. Існує досить проста схема: земля просто виводиться з реєстру земель сільськогосподарського призначення та передається у кращому випадку в оренду на 50 років, у гіршому – просто продається у приватну власність.

You must be logged in to post a comment.