Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Глобальні кліматичні зміни.

Тропічні циклони можуть стати звичними для України.

Внаслідок глобальних кліматичних змін тропічні циклони можуть стати звичним явищем для України. Про це повідомив в інтерв’ю «ДТ» голова Державної гідрометеорологічної служби В’ячеслав Ліпінський за результатами Четвертої доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, положення якої невдовзі будуть оприлюднені офіційно.

«До цього часу ми вважали, що урагани і тайфуни є характерними для тропіків, — розповідає він, — однак уже в цьому році на нашу територію обрушилися два надпотужних циклони, які наробили багато лиха». За нинішніх кліматичних умов, «потрапляючи із теплих середземноморських країв у наші широти, циклон, замість ущухнути, регенерується холодним повітрям і активізується», каже вчений.

В цілому, за висновками вчених та фахівців-кліматологів, які брали участь у цьогорічній сесії МГЕЗК, динаміка клімату України, розташованої у середніх широтах Північної півкулі, практично відповідає глобальним кліматичним змінам.

«У нас теж загалом теплішає, причому переважно взимку, — розповідає Ліпінський. — При цьому у нас прохолодні весни, а влітку підвищення середнього температурного показника незначне, за винятком окремих спекотних періодів».

«Специфіка клімату в Україні великою мірою залежить від змін глобальної атмосферної циркуляції. Раніше погоду взимку на нашій території визначав сибірський антициклон. Тепер наша погода формується переважно в Атлантиці, проте на неї впливають і середземноморські кліматичні процеси», — зазначив Ліпінський.

Голова Держметеослужби розповів «ДТ», що в цілому вчені налаштовані оптимістично. «Потепління на теренах України якийсь час іще триватиме, а потім може настати певна стабілізація», — повідомив він, водночас додавши, що для впевненості у такому висновку потрібно ще «глибоко проаналізувати дані спостережень, статистику, динаміку гідрометеорологічних процесів».

You must be logged in to post a comment.