Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Консультації щодо статусу Косова в Раді безпеки ООН.

Рада безпеки ООНСША заблокують ініціативи Росії.

США заблокують в Раді безпеки ООН пропозиції Росії щодо Косова, заявив постійний представник США в ООН Залмай Халілзад.

“У нас з Росією повністю протилежні думки щодо цього питання. Ми вважаємо, що переговори повністю себе вичерпали”, – заявив Халілзад в штаб-квартирі ООН.
За його словами, питання про статус Косова тепер повинна вирішувати Рада безпеки ООН, а “якщо Рада не ухвалить ніякого рішення, то воно буде знайдено за його межами”, сказав Халілзад.
Представник США не конкретизував, яку альтернативу рішенню Ради безпеки (у разі провалу консультацій в ООН) має на увазі американська сторона. Халілзад додав, що “проблема Косова – це не тільки проблема безпеки Сербії, регіону, – це питання безпеки і стабільності всієї Європи”.
У середу Рада безпеки ООН приступила до обговорення проекту документа, представленого постійним представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним.
Москва наполягає на продовженні прямих переговорів щодо статусу Косова за посередництва міжнародної “трійки” (Росії, США і Євросоюзу) і пошуку компромісу.
У заяві також йдеться про неприпустимість одностороннього проголошення незалежності Косова албанською більшістю краю.
Минулого тижня міжнародна “трійка” посередників представила Раді безпеки ООН і генеральному секретареві організації Пан Гі Муну доповідь за підсумками 120-денних переговорів між Бєлградом і Пріштіною.
У документі йдеться, що, попри недосягнення взаєморозуміння, самі переговори були корисні для встановлення діалогу між сторонами конфлікту.
Росія позитивно оцінила хід переговорів і, в ході неформальних консультацій голів МЗС країн Євросоюзу в Брюсселі, негайно закликала продовжити їх.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зазначив, що якщо незалежність Косова буде проголошена, це стане небезпечним міжнародним прецедентом.
У свою чергу, на думку Заходу, діалог зайшов в безвихідь. США і майже всі країни Євросоюзу, окрім Кіпру, готові визнати незалежність Косова.
У комюніке комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з політичних питань йдеться, що “можливості досягнення компромісу між Бєлградом і Пріштіной вичерпані” – врегулювати розбіжності повинна Рада безпеки ООН.
Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй також переконаний, що ухвалення рішення про статус краю затягувати не можна.
“Зволікання в остаточному визначенні статусу Косова не на користь всьому регіону”, – сказав Пан Гі Мун.
Консультації щодо статусу Косова в Раді безпеки ООН заплановані на 19 грудня.

You must be logged in to post a comment.