Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

“Україна, як морська держава, повинна мати свій сучасний, потужний та мобільний Флот”.

ЧОРНОМОРСЬКИЙ ФЛОТБОРИС КОЖИН: „10 РОКіВ ТОМУ В УКРАїНИ ВКРАЛИ ЧОРНОМОРСЬКИЙ ФЛОТ”.

„У 1997 році в України вкрали Чорноморський флот”, – заявив представник Української народної партії, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис КОЖИН у 16-ту річницю указу про перепідпорядкування Києву армії і флоту на території республіки. За його словами, „оскільки Указ президента України Леоніда КРАВЧУКА від 13 грудня 1991 р. зобов’язав весь Чорноморський флот перейти під українські прапори, договір про розподіл Чорноморського флоту та про умови перебування російського флоту на території України від 1997 р. можна визнати незаконним, таким, що суперечить указу 1991 року”.

„13 грудня 1991 р. президент України Л. КРАВЧУК оголосив про перепідпорядкування Києву армії і флоту на території республіки, що означало остаточне утвердження українських збройних сил, адже на всіх військових частинах, гарнізонах кораблів та морських човнах мав бути піднятий український прапор”, – зазначає Борис КОЖИН.

Водночас, він зауважує, що „зробивши один крок, видавши указ, Леонід КРАВЧУК побоявся зробити другий – забезпечити його повне виконання”. Внаслідок цього, за словами представника УНП, „сьогодні більша частина чорноморського флоту перебуває у власності Росії”, а вся інфраструктура – 20000 га, 5 тис. об’єктів, обладнання, майно – перебувають у безкоштовному використанні ЧФРФ.

Борис КОЖИН вважає цю дату „символічною”, оскільки в цей же день 1917 року за наказом отамана ПЕТЛЮРИ всі українські військові частини за межами України перепідпорядковувалися українським військовим радам і зобов’язані були повернутися додому.

За словами віце-адмірала, „аналогія подій 1991 і 1917 років простежується, на жаль, не лише за датою – Симон ПЕТЛЮРА так і не створив повноцінної української армії, хоча міг поставити під прапори Центральної ради до 2 мільйонів фронтовиків-українців; Леонід КРАВЧУК теж підпорядкував армію, однак не зумів повністю підпорядкувати Києву Чорноморський флот”.

“Я переконаний у тому, що демократична більшість у ВР Україні, демократичний Кабінет міністрів зроблять все можливе, щоб прийняти ті закони, які зможуть внести корективи в існуючий стан справ, аби Україна, як морська держава, мала свій сучасний, потужний та мобільний Флот”, – зазначив представник Української народної партії, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис КОЖИН.

You must be logged in to post a comment.