Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Наміри переглянути відносини в “газовій сфері”.

Газпром“Газпром” стурбований заявами України щодо можливості перегляду домовленостей по газу.

“Газпром” занепокоєний висловлюваннями українських полiтикiв щодо можливості перегляду домовленостей з Росією у галузі газових постачань i не виключає виникнення у зв’язку з цим певних ускладнень. Про це в ефiрi телеканалу “Вести-24″ заявив офiцiйний представник “Газпрому” Сергiй Купрiянов. За його словами, “Газпром” вже підписав усі основні контракти про постачання енергоносіїв у країни близького зарубіжжя i відзначив, що ускладнення можуть виникнути лише з Україною.

“Зараз єдиним місцем можливої напруженості може стати Україна у випадку, якщо буде обрано новий уряд, який спробує якимось чином змінити вже підписані договори і вже підписані контракти. Принаймні, заяви такого плану з українського боку звучать, і це нас не може не турбувати”, – заявив представник “Газпрому” С.Купріянов.

“Ми вважаємо, що угоди, яких ми досягли кілька тижнів тому, дозволяють Україні достатньо комфортно прожити з економічної точки зору наступний рік, і ціна є цілком обґрунтованою”, – підкреслив С.Купріянов.

Нагадаємо, відповідно до домовленостей, що досягнуті 4 грудня в Москві, в 2008 році ціна газу на кордоні Росії і України в 2008 році для України підніметься з 130 до 179,5 дол. за 1 тис. куб. м, а тариф на транзит російського газу до Європи по українській території і середньоазіатського для України по російській території встановлений у розмірі 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Поточний тариф на транзит російського газу по території України до Європи складає 1,6 дол.

Про намір переглянути відносини в “газовій сфері” неодноразово висловлювалася лідерка БЮТ Юлія Тимошенко. Вона обіцяла, що, коли стане прем’єр-міністром, ініціюватиме відмову від посередників у вигляді RosUkrEnergo.

Зі свого боку Президент України Віктор Ющенко назвав нову ціну на газ в 179,5 дол. за тис. куб. м шоком для української економіки, разом з тим закликав не політизувати цю тему. “Ціна в 179,5 дол. – це великий шок для української економіки. Це ще раз змушує переглядати політику енергоспоживання, особливо в таких сферах як комунальне господарство, приватний сектор і частина індустрії”, – сказав В.Ющенко.

You must be logged in to post a comment.