Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Тимошенко обрали, а Путін сам себе призначив…

 Після Гітлера і Сталіна – Путін. Юлія Тимошенко – не Владімір Путін. (Огляд європейсько преси)

Європейська преса продовжує публікувати матеріали, які стосуються можливого розвитку подій в Косові. Низка європейських газет обговорює рішення американського часопису «Тайм» оголосити людиною року російського лідера Владіміра Путіна. А деякі інші впливові європейські видання протиставляють Путіну українського прем’єра Юлію Тимошенко.

Італійська «Корріере Делла Серра» публікує виклад розмови з американським експертом із Техаського університету Аланом Куперманом, який стверджує, що американські військові вивчають можливий варіант початку конфлікту в Косові і, вірогідніше за все, як вважає Куперман, військові дії розпочнуться в Мітровіце, сербській частині Косова, де сербські націоналісти вже зараз готові до активного патрулювання названого міста. У північні частині міста Мітровіце і прилеглих районах проживає до 80 тисяч сербів. Вони вже нині проводять тисячні мітинги і демонстрації проти відокремлення Косова від Сербії, пише «Корріере Дела Серра».

Авторитарний Путін – «Людина року».
Чимало європейських газет пишуть про фатальність вибору американського журналу «Тайм», який наважився назвати людиною року російського авторитарного лідера Владіміра Путіна. Італійська «Ла Републіка» іронізує, що для «Тайм» головною причиною обрання саме Путіна стало те, що він ніби-то «повернув порядок ціною свободи». Ця ж газета нагадує, що «Тайм» обрав у 1938 році людиною року Адольфа Гітлера, а поті двічі – у 1939 і 1942 роках – Йосипа Сталіна. Німецький часопис «Шпіґель» називає вибір Путіна журналом «Тайм» «фантомом року». А вже згадана італійська газета, «Коррієра Делла Серра», характеризує цей крок американського журналу, як «аморальний» і додає, мовляв «подивіться на обкладинку журналу «Тайм», загляньте в очі холодній рибі року – це смерть дивиться на вас. Вона оглядає вас зі свого трону з голови до ніг. Читайте журнал «Тайм», з вами розмовляє тупість».

Тимошенко обрали, а Путін сам себе призначив…
А впливовий лондонський часопис «Економіст» вважає, що «разючим контрастом» з Путіним є новий український прем’єр. Часопис пише, що «наступного дня після того, як Владмір Путін призначив сам себе на посаду прем’єр-міністра Росії, у Києві Верховна Рада внаслідок вільного голосування обрала главою уряду Юлію Тимошенко. Це відкидає оману про ніби-то нездатність пострадянських слов’янських країн до демократії», наголошує лондонський журнал. Якщо «українська демократична коаліція втримається при владі довший час, вона стане позитивним прикладом для всіх колишніх радянських республік і не дасть Росії приводу для зловтіхи», наголошує «Економіст».

You must be logged in to post a comment.