Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

«Особистість року» – 2007.

Рейтинги по-українськи:Рейтинги по-українськи: Юлія Тимошенко – «Особистість року», а Віктор Ющенко – найвпливовіший українець.

Наприкінці року солідні видання беруться визначати героїв та антигероїв. Так за версією журналу «Time» людиною року став російський президент Владімір Путін. Це не винагорода, підкреслювали видавці, а констатація факту, що довкола цієї людини відбувалося найбільше значущих подій. Мабуть, те саме можуть сказати і автори щорічного проекту «Особистість року» українського тижневика «Кореспондент». Їхній герой (точніше героїня) – Юлія Тимошенко.

«Будь-які результати голосування сприйму мужньо. І шлях наша команда продовжить так, як вона мусить його проходити. І рано чи пізно ви звітуєте, уся банда звітує перед Україною за те що вона зробила з її сьогоденням і майбутнім», – заявила Юлія Тимошенко в вівторок у Верховній Раді перед голосування за її кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра.

За силу і нелюдську наполегливість на шляху до мети цю жінку (вже вдруге Прем’єр-міністра України) журнал «Кореспондент» назвав Особистістю-2007. І також вдруге. 2005-го Юлія Тимошенко вже була «особистістю року». Мотивація, щоправда, була іншою: «За нестримне зростання популярності».

Те що це звання – не винагорода, а констатація об’єктивного, свідчить приклад минулого року. 2006-го титул «Особистості» віддали Олександрові Морозу – за гучний вчинок, що дозволив створити коаліцію регіоналів, комуністів та соціалістів. 2004-го фаворитом був Віктор Ющенко… А 2002-го – Леонід Кучма.

Балога і Суркіс проти Тимошенко.
Про того, хто цьогоріч був головним суперником Юлії Тимошенко за титул «Особистість року» розповіла Анна Мороз, заступник головного редактор журналу «Кореспондент».

Анна Мороз: «Ми дуже вагалися, адже до останнього не було відомо, чи стане Юлія Тимошенко прем’єр-міністром. Іще ми розглядали дві кандидатури. Це Віктор Балога, глава президентського Секретаріату, і Григорій Суркіс, людина, яка цього року добилася того, щоб Україна разом із Польщею приймала у себе Євро-2012. Щодо Балоги, ви мабуть розумієте, що це «сірий кардинал» Віктора Ющенка. І якби Юлія Тимошенко не перемогла у прем’єрських перегонах, то це б певною мірою була б перемога Віктора Балоги».

Крім «Особистості року», журнал «Кореспондент» також спеціально відзначив людей, які вирізнилися в 2007 році в Україні і за кордоном, – 10 у розділі Україна та 10 у розділі Світ. Серед українських номінацій – «Відкриття року», «Комбінатор року» і «Пестунчик долі року».

«Постійно намагався певним чином відсторонитися від політичних подій і від політики як такої, тому що не вважаю її своєю справою. Але така сьогодні державна конструкція, що без участі у тій чи іншій політичній кампанії чи політичній силі, неможливо впливати на процеси», – заявляв цього року в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода переможець номінації «Відкриття року», тоді ще неспікер парламенту Арсеній Яценюк. Його журнал відзначив за те, що він став в політичній ієрархії країни на один щабель із таким важковаговиком, як Юлія Тимошенко.

«Комбінатором року» журнал «Кореспондент» назвав главу президентського секретаріату Віктора Балогу за неймовірний кар’єрний злет упродовж одного року – від маловідомого широкій публіці губернатора Закарпатської області до одного із найбільших центрів впливу в країні. Редакція також відзначає його внесок в посилення позицій Президента і його опір на шляху створення другої помаранчевої коаліції.

«Пестунчик долі» – Володимир Литвин, який завдяки випадку знов став жаданим партнером для найбільших політичних гравців.

«Фокус-покус»: Ющенко переміг Тимошенко за впливовістю.
А от інший український тижневик «Фокус», фактично, опонує «Кореспондентові». У його списку 200 найвпливовіших українців за 2007 рік, який теж оприлюднили сьогодні, Юлія Тимошенко… переможена. Вона поступилася Вікторові Ющенку. За ними у першій десятці йдуть Рінат Ахметов, Віктор Янукович, Віктор Балога, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Арсеній Яценюк, Юрій Луценко і Володимир Литвин.

Цікаво, що з версіями обох журналів погоджується політичний експерт Сергій Таран: «Вочевидь, що за цей рік Юлія Тимошенко досягла основної своєї мети. Завдяки її політичній силі ми не тільки отримали дострокові вибори, а і змінили формат урядової коаліції. Тому поза сумнівами така воля до перемоги заслуговує на звання «Особистість року». Однак, якщо подивитись, хто приймав фактичні рішення у тих всіх питаннях, то ми побачимо, що це не Юлія Тимошенко робила, а Президент України. Бо саме він ставив підпис під указом про розпуск парламенту. Саме Президент витримував шквал критики з боку Партії регіонів щодо цих своїх дій. І саме Президент України подавав кандидатуру Юлії Тимошенко двічі на посаду Прем’єр-міністра».

You must be logged in to post a comment.