Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Відкриття «Київського міського центру серця».

У Києві урочисто відкрито клінічну лікарню «Київський міський центр серця».

В урочистостях з нагоди відкриття взяв участь Київський міський голова Леонід Черновецький, заступник голови КМДА Ірена Кільчицька, начальник Головного управління охорони здоров’я КМДА Людмила Качурова і інші представники мерії, а також медики.

Під час відкриття Київський міський голова відзначив, що центр обслуговуватиме і консультуватиме не тільки киян, але і жителів всієї України, а також очікується, що до його послуг звертатимуться і іноземні громадяни, оскільки це один з найсучасніших в Європі медичний центр.

Як повідомив Черновецький, Центр серця в Києві здатний щорічно виконувати близько шести тисяч операцій і надавати консультативну допомогу майже 20 тисячам громадян. Потужність центру – 150 ліжок, у тому числі 110 ліжок для дорослих (два палатні відділення кардіології і кардіохірургії) і 40 – для дітей, – передає «УНІАН».

Тут працюватимуть консультативна поліклініка для дорослих і дітей з відділенням функціональної діагностики, блок з п’яти операційних, клініко-діагностична лабораторія, відділення реанімації, комп’ютерної діагностики, вертолітний майданчик для надання в майбутньому екстреної медичної допомоги.

За даними Черновецького, вартість будівництва і обладнання цього центру – 644 млн. грн. На його утримання передбачається виділяти щорічно близько 40 млн. грн.

«Я пишаюсь тим, що маю до цього (відкриття центру – ред.), як і всі кияни, і ви – журналісти, причетність. Я думаю, що наша область охорони здоров’я повинна бути саме такою і виглядати саме так, як цей центр. Я думаю, що за період роботи нової команди ми охорону здоров’я дуже серйозно перебудуємо», – сказав Черновецький.

У свою чергу, директор Центру серця Борис Тодуров повідомив, що перша операція запланована на кінець січня 2008 року. За його словами, черга на отримання допомоги в цьому центрі – до 2009 року.

Для киян операції робитимуться безкоштовно, для цього буде розроблена спеціальна міська соціальна програма.

За інформацією Качурової, сьогодні в кардіохірургічних операціях мають потребу близько 10 тисяч киян.

You must be logged in to post a comment.