Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Нове місто, побудоване з використанням останньої технології.

Будівництво першого в країні «екополіса», міста, що не завдає шкоди навколишньому середовищу, почнеться в 2008 році в іспанській провінції Ріоха (північ Іберійського півострова), – повідомив представник провінційної адміністрації.

«Зараз ми розглядаємо декілька проектів відносно майбутнього «екополіса». Вся документація повинна бути готова до лютого, після чого почнеться будівництво», – сказав по телефону представник адміністрації.

За його словами, «нове місто, побудоване з використанням останньої технології, що дозволяє берегти енергоресурси, повинен послужити прикладом у боротьбі з кліматичними змінами в світі», – передає РІА «Новини».

«Екополіс» житиме тільки на чистій і відновлюваній енергії. Наприклад, всі його будівлі будуть забезпечені сонячними батареями, 20% міської території займуть зелені насадження, всі відходи сортуватимуться і використовуватимуться, стічні води очищатимуться», – пояснив співрозмовник агентства.

Він відзначив, що «в «екополісі» використовуватиметься екологічно чистий транспорт, перевагу віддадуть пішохідним зонам, повсюдно з’являться доріжки для велосипедистів».

«Будівлі будуть побудовані всього в декілька поверхів, за такими проектами, які дозволяють затрачувати мінімум енергії на опалювання взимку, а влітку, відповідно, – на використовування кондиціонерів для охолоджування повітря», – заявив співрозмовник агентства.

Ріоха – всесвітньо відомий виноробницький район Іспанії, де виготовляється вино «ріоха», яке вважається кращим в країні.

You must be logged in to post a comment.