Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Критика в адресу Федерації профспілок України.

 Незалежні профспілки критикують Федерацію профспілок України.

Представники незалежних українських профспілок різко критикують Федерацію профспілок України за відсутність зусиль, спрямованих на підписання генеральної угоди з урядом.

На думку голови Національного форуму профспілок України Мирослава Якібчука, генеральна угода повинна стати документом, який визначатиме принципи стосунків між профспілками та державою.

«Генеральна угода покликана закласти фундамент нових відносин із профспілками, передбачити нові соціальні стандарти для людей праці, — констатує профспілковий лідер. — Цей документ, зокрема, встановлює мінімальні розміри тарифних ставок і темпи зростання зарплати, забороняє підвищувати тарифи на транспорт, газ та електроенергію без узгодження з профспілковими організаціями».

При цьому, стверджує Якібчук, Федерація профспілок України невиправдано затягує підписання генеральної угоди: «Цей базовий документ чомусь став необов’язковим як для урядовців, незалежно від їхньої партійної належності, так і для «офіційних» профспілок — ФПУ».

Подібне ставлення до інтересів профспілкового руху, на його думку, ставить під питання доречність існування ФПУ. «Якщо федерація може дозволити собі таку розкіш бездіяльності при активному розбазарюванні коштів, доцільність її існування викликає сумніви», — зазначає голова Національного форуму профспілок України.

You must be logged in to post a comment.