Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Конкуренція за доступ до туркменського газу.

Газові запаси ІрануТуркменія вдвічі скоротила постачання газу до Ірану.

Туркменістан вдвічі скоротив постачання газу до Ірану, пояснюючи це технічними і експлуатаційними чинниками. “З 29 грудня було скорочено близько 50% газу, що імпортується з Туркменії, це складає 5% потреб Ірану в газі”, – повідомив представник державної енергетичної компанії National Iranian Gas Company (NIGC), передає Reuters.

В той же час він висловив припущення, що причина скорочення постачань може полягати в майбутньому підвищенні цін на газ.

Генеральний директор NIGC Реза Касаїзадех повідомив іранські ЗМІ, що до оголошення про скорочення постачань Іран імпортував 23 – 24 млн куб. м газу на добу. Р.Касаїзадех закликав іранців економити принаймні 10% газу на добу, щоб компенсувати скорочення постачань.

Газові запаси Ірану є другими за величиною після російських. Проте міжнародні санкції, політичні чинники і інфраструктурні затримки перешкоджають освоєнню газових родовищ, що примушує Тегеран імпортувати частину газу з-за кордону.

Конкуренція за доступ до туркменського газу між Заходом, Китаєм і Росією посилилася після смерті президента Туркменії Сапармурада Ніязова в грудні минулого року.

Раніше в поточному місяці Росія, Туркменія і Казахстан підписали угоду про будівництво газопроводу, який дозволить Москві протягом найближчих років зберегти за собою контроль над потоками центральноазіатського газу в західні країни.

You must be logged in to post a comment.