Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Нафтогаз не збанкрутує.

Нафтогаз не збанкрутуєТимошенко заспокоїла Європу.

Україна забезпечить стабільні постачання природного газу європейським споживачам, заявила в середу, 2 січня, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Тимошенко зробила цю заяву після зустрічі з головою НАК Нафтогаз Україні Олегом Дубиною.

«Я хотіла б, щоб всі споживачі газу – як європейські, так і українські – спокійно відзначали свята і знали, що Україна буде гідним партнером, як для Європейського Союзу, так і для всіх без винятку споживачів газу в Україні – підприємств і громадян. Ми не допустимо ніяких коливань», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона запевнила, що уряд докладе всіх необхідних зусиль для забезпечення стабільних постачань газу до Європи та України. «А ті, хто довів НАК Нафтогаз Україні до такої ситуації, – це буде окрема розмова і окрема відповідальність», – підкреслила прем’єр.

Нагадаємо, що 2 січня, Юлія Тимошенко заявила, що НАК Нафтогаз Україні знаходиться на межі банкрутства.

За її словами, компанія не має затвердженого балансу газу на 2008 рік, і має таку кредиторсько-дебіторську заборгованість, яка свідчить про те, що «фінансове здоров’я компанії не забезпечене».

Глава уряду не виключив, що за допомогою штучної процедури банкротства НАК Нафтогаз Україні українську газотранспортну систему планували передати сумнівним компаніям.

За словами Тимошенко, для збереження компанії уряд готовий здійснити санацію підприємства за рахунок прямих бюджетних асигнувань, а також надати систему необхідних пільг.

Статтею 13 Закону України Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України» передбачено надання державних гарантій по зобов’язаннях НАК Нафтогаз Україні на суму 12 млрд. грн.

You must be logged in to post a comment.