Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Питання інформаційної політики.

ТоменкоДержкомтелерадіо звітуватиме перед парламентом?

Народний депутат, член фракції БЮТ Микола Томенко ініціюватиме заслуховування у Верховній Раді звіту Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та інформації Державного комітету телебачення і радіомовлення щодо виконання законодавства у сфері діяльності ЗМІ. Про це він повідомив у суботу.

За словами Томенка, останнім часом телевізійні канали відмовляються виконувати норму закону про рекламу в частині заборони на рекламування алкогольної продукції. Крім того, зазначив він, телеканали не дотримуються чинного законодавства щодо тривалості рекламних блоків. Серед очевидних порушень Томенко назвав і невиконання норм щодо захисту громадської моралі. Як приклад він назвав той факт, що деякі ефірні, а не кабельні канали, зокрема, «Кіно» і «Ентер», «фактично, перетворилися на вечірні і нічні еротичні канали», передає «УНІАН».

Томенко висловив здивування, чому державні органи, які повинні контролювати ситуацію, не реагують належним чином на подібні порушення.

«Останнім часом Нацрада діє як орган з штампування частот, а не як інститут, який визначає стратегію інформаційного простору і контролює виконання законодавства в телерадіопросторі», – заявив народний депутат.

Він також зауважив, що в цій ситуації важко зрозуміти, які функції виконує Держкомітет телебачення і радіомовлення, на утримання якого витрачається понад 700 млн. грн.

Томенко також сказав, що декілька останніх років Верховна Рада взагалі не розглядала питань щодо інформаційної політики. Зокрема, за його словами, вже два роки поспіль парламент не заслуховував відповідні звіти Нацради з питань телебачення і радіомовлення, хоча повинен це робити щороку. Тому, за його словами, він ініціюватиме заслуховування найближчим часом у парламенті інформації відповідних органів.

You must be logged in to post a comment.