Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

«Гаряча телефонна лінія» для вкладників Ощадбанку.

ОщадбанкДля вкладників Ощадбанку відкрили «гарячу телефонну лінію».

З 8 січня в ВАТ «Ощадбанк» працюватиме «гаряча телефонна лінія» для інформаційної підтримки вкладників Ощадбанку СРСР. Про це повідомляє прес-служба банку.

Згідно з наданою інформацією, отримати консультації з питань компенсаційних виплат громадяни України зможуть за телефонами 8-800-501-34-10 (всі дзвінки в межах України безкоштовні) і (044) 278-02-57. Лінія працюватиме в робочі дні з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00 і в п’ятницю з 9.00 до 16.45.

Як повідомлялося, з 8 січня 2008 року Ощадбанк візьметься за створення реєстру вкладників Ощадбанку СРСР і власників державних цінних паперів СРСР. Це дасть можливість прискорити повернення знецінених грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, які діяли в Україні.

Процес формування реєстру вкладників у термінах обмежений не буде, тобто, він буде безстроковим, передає «УНІАН».

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про намір у 2008 році повернути вкладникам Ощадбанку СРСР близько 20 млрд. грн., зокрема за рахунок надходжень від приватизації. Представники опозиції заявляють, що в держбюджеті на 2008 рік від приватизації передбачено отримати 8 млрд. грн. Ще 12 млрд. грн. уряд Тимошенко сподівається отримати від позапланових доходів від приватизації, але це не зафіксовано в бюджеті.

Президент України Віктор Ющенко закликав парламент і уряд керуватися бюджетом і економічною ситуацією при виплаті знецінених заощаджень громадян в Ощадбанку СРСР. «Я закликаю і парламент, і уряд, ідучи дорогою виплати заощаджень українському населенню, керуватися тим, щоб виплати відбувалися в рамках, передбачених бюджетом, і не дестабілізували макроекономічну, фіскальну, бюджетну й інші ситуації на ринку. Це питання не виглядає таким легким, як активно подається», – сказав Президент.

Держбюджетом на 2008 рік передбачено, що сума компенсацій з цінних паперів СРСР і вкладів Ощадбанку СРСР на одного вкладника в грошовій формі не перевищуватиме 1 тис. грн.

You must be logged in to post a comment.