Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Майбутнє України в 2008 році визначатимуть економічні процеси, а не політичні.

Економічні факториПрогноз: Економічні фактори будуть домінувати в процесах розвитку України в 2008 р.

Політологи прогнозують першорядний вплив економічних процесів, у тому числі і в світі, на розвиток України в 2008 році.

“Переконаний, що економічні процеси, а не політичні, будуть визначати майбутнє України в 2008 році”, – сказав в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” президент Інституту національної стратегії Кость Бондаренко.

“Хоча, звичайно, вони (політичні фактори) будуть присутні: і вибори в Росії, і вибори в США – це істотні фактори для стабільності України. Але що стосується інших факторів, я гадаю, що все-таки будуть впливати більше на ситуацію в Україні різні процеси в економічному напрямку. Це ціноутворення на енергоносії, не тільки на газ, але і на нафту. Відомо, що ринок нафти лихоманить”, – роз’яснив свою позицію Бондаренко. Крім того, на його думку, Україна буде залежати від міжнародного ринку металу, оскільки ця галузь становить близько 40% українського ВВП.

У свою чергу, директор Центру соціальних досліджень “Софія” Андрій Єрмолаєв відзначив, що “давно прогнозованими і підготовленими кроками” України в зовнішній політиці в 2008 році стане вступ до Світової організації торгівлі і нова угода співробітництва з Європейським Союзом. “Тому назвати їх успіхами або проривами навряд чи доречно”, – додав Єрмолаєв.

“Інша справа, що вступ до СОТ для України трохи затягнувся, і проблема не тільки в затянутості процесу входження до СОТ, але ще й у тому, що Україна дуже погано готується до вступу. Дотепер залишається незавершеною підготовка цілої низки областей, які вимагають і податкової і законодавчої підтримки”, – відзначив він.

За словами Єрмолаєва, викликають питання ступінь захищеності національного ринку, відкритою залишається проблема, наскільки новий режим імпорту буде сприяти збереженню позиції національних виробників.

Аналогічною політолог бачить ситуацію з підписанням нової угоди з ЄС. “Справа ж не в символічному акті, а в тому, що рух України в європейську економіку виглядає досить пікантно”, – сказав директор Центру “Софія”. Він пояснив, що при поглибленні співробітництва з ЄС українська економіка в значній мірі відкривається для товарної експансії європейського капіталу, “ніж європейська економіка – для українського капіталу”.

Єрмолаєв висловив упевненість, що ті кроки, які зроблені українськими фінансово-промисловими групами, зокрема, при покупці активів у Центральній Європі, – це, “скоріше, виняток із правил”. “А такі напрямки як авіакосмічна промисловість, машинобудування, високотехнологічне співробітництво, доля оборонного комплексу – усе залишається під сумнівом. Не виключено, що так високотехнологічне виробництво України може істотно постраждати від більш ліберального режиму з ЄС, тому що Україна є технологічним конкурентом. А з огляду на деяку відсталість нашої високотехнічної промисловості, конкурент він слабкий”, – констатував директор Центру “Софія”.

При цьому політолог відзначив, що зазвичай ці проблеми розглядають у контексті секторальної інтеграції. “Тобто включення української економіки, окремих галузей і сегментів у європейський поділ праці. Але і тут ні від уряду, ні від президента немає чіткої відповіді, які шляхи, динаміка і пріоритети секторальної інтеграції”, – резюмував Єрмолаєв

You must be logged in to post a comment.