Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Нові системи безпеки на українських шахтах.

Уряд наполягає на упровадженні в 2008 році на орендному підприємстві «Шахта ім. Засядька уніфікованої телекомунікаційної автоматизованої системи» управління (УТАС) для підвищення безпеки праці і проведення гірських робіт. Про це повідомив глава Держпромгорнагляду Сергій Сторчак у вівторок під час наради у прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з питань підведення підсумків роботи тимчасової робочої комісії за рішенням проблемних питань постраждалих і сімей загиблих шахтарів на шахті ім. Засядька, а також урядової комісії по розслідуванню причин аварії.

«Думаю, що цього року ми зможемо запропонувати цю систему на шахті. Її упровадження ще не завершено, оскільки Міністерство вугільної промисловості (в попередньому складі уряду – ред.) до цього моменту виступало проти цієї системи», – сказав Сторчак.

Глава Держпромнагляду уточнив, що в державному бюджеті на 2008 рік передбачено виділення 70 млн. грн. для упровадження УТАС на 5 шахтах. Крім того, в 2006-2007 роках на цю мету було виділено близько 140 млн. грн.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася до Контрольно-ревізійного управління і Рахункової палати з проханням провести перевірку цільового використовування коштів, виділених з держбюджету на освоєння системи безпеки УТАС, – передає «УНІАН».

«Потрібно буквально викласти по гривні, як вони були використані», – підкреслила глава уряду.

Як повідомлялося, в листопаді 2007 року Держпромгорнагляд заявив про намір у першому кварталі 2008 року запровадити інформаційно-управляючу систему УТАС (уніфікована телекомунікаційна система диспетчерського контролю) на 5 вугледобувних підприємствах.

У перспективі планується створити централізоване управління всіма шахтами, де запроваджена система УТАС.

You must be logged in to post a comment.