Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Французькі адвокати вивчають справу Окруашвілі.

ОкруашвіліФранцузькі адвокати Окруашвілі хочуть оскаржити рішення про його тюремне ув’язнення.

Французькі адвокати екс-міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі у понеділок приступили до процедури оскарження рішення про його тюремне ув’язнення.

Французькі адвокати екс-міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі у понеділок приступили до процедури оскарження рішення про його тюремне ув’язнення., повідомила телекомпанії Руставі-2 з Парижа грузинський адвокат колишнього міністра Катерина Беселія.

“Французькі адвокати почали ознайомлення зі справою Окруашвілі. Сьогодні була запланована їхня зустріч з Окруашвілі у в’язниці. Адвокати починають вести процедурні роботи по внесенню клопотання про звільнення екс-міністра з в’язниці”, – сказала Беселія.

За її словами, адвокати паралельно працюють над питанням надання Окруашвілі політичного притулку у Франції і неприпустимості його екстрадиції до Грузії.

“Адвокати налаштовані вельми оптимістично. Ми думаємо, що всі ці процедури, на відміну від німецького правосуддя, пройдуть законно і без політичного тиску”, – заявила адвокат.

Колишній міністр оборони Грузії був екстрадований з Німеччини до Франції 9 січня 2008 року. До екстрадиції до Парижа Окруашвілі був затриманий німецьким правосуддям у грудні 2007 року з причини оголошення його генпрокуратурою Грузії в міжнародний розшук через Інтерпол. Грузинське правосуддя звинувачує Окруашвілі в перевищенні посадових повноважень, відмиванні грошей, службовій халатності і здирстві.

За декілька днів до арешту Окруашвілі в прямому ефірі однієї з грузинських телекомпаній заявив про причетність вищого керівництва країни, зокрема президента Михайла Саакашвілі до корупційних операцій під час проведення міжнародних тендерів в міністерстві оборони країни при закупівлі зброї. Саме на цьому ґрунтується позиція грузинських адвокатів Окруашвілі, що стверджують, що екс-міністр був затриманий з політичних мотивів і звинувачення генпрокуратури не мають під собою ніяких правових підстав.

Пізніше Окруашвілі частково зізнався увисунутих звинуваченнях, а відносно заяв на адресу Саакашвілі сказав, що ніяких документальних свідоцтв не має, і зробив ці заяви з метою отримання політичних дивідендів.

По клопотанню генпрокуратури міський суд Тбілісі в листопаді 2007 року звільнив Окруашвілі під заставу до розгляду справи у суді за суму в 6,5 мільйонів доларів. Після тимчасового звільнення екс-міністр, отримавши дозвіл генпрокуратури, виїхав до Європи на лікування.

Через неявку до суду грузинські правоохоронні органи оголосили Окруашвілі в міжнародний розшук.

You must be logged in to post a comment.