Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Президенти України та Словаччини зустрілись на Закарпатті.

ЮщенкоЮщенко провів зустріч із президентом Словаччини.

В Ужгороді відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка із його словацьким колегою Іваном Гашпаровичем. Президенти говорили про спрощення прикордонного руху, енергетику та нацменшини.

Про це Президент України Віктор Ющенко та Президент Словацької Республіки Іван Гашпарович заявили під час спільної прес-конференції в Ужгороді. Вони підтвердили, що країнам необхідно укласти двосторонні угоди про малий прикордонний рух та спільний митний контроль.

Глави двох держав зазначили, що угода про малий прикордонний рух фактично готова і наразі проходять внутрішньодержавні процедури її узгодження.

Коментуючи цей документ, президент Словаччини висловив застереження, що його країна має узгодити свою позицію з позицією Європейського Союзу. Іван Гашпарович пояснив це тим, що Словацька Республіка є членом Шенгенської зони, до якої також входять інші країни ЄС. «Словаччина повинна дослухатися і враховувати погляди Євросоюзу з точки зору її кордонів. Це вагомий момент», – наголосив він.

Водночас Глава української держави Віктор Ющенко відповів, що це «слушне зауваження». Іван Гашпарович запевнив також, що входження Словаччини до Шенгенської зони не створить ускладнень для отримання віз і перетину кордону громадянами України.

За словами Віктора Ющенка, українсько-словацький кордон щоденно перетинають 8 тисяч громадян та 3 тисячі одиниць транспорту. Президент України впевнений, що така статистика змушує серйозно замислитися над модернізацією прикордонної інфраструктури.

Під час переговорів сторони значну увагу приділили енергетичній співпраці. За словами Глави Української держави, енергетична тема під час переговорів розподілилася на три блоки. Зокрема, це майбутній Енергетичний саміт у Києві, запланований на 22 – 23 травня ц.р., куди запрошено словацьку сторону.

Ще одним питанням енергетичної співпраці стало започаткування проекту транспортування словацькою територією каспійської світлої нафти нафтопроводом «Дружба», а також поставки української електроенергії до Словаччини. Щодо останнього, Глави держав дали доручення відповідним міністерствам протягом 2 – 3 тижнів детально розглянути цю проблематику і знайти у ній порозуміння.

Віктор Ющенко та Іван Гашпарович також обговорили аспекти європейської та євроатлантичної інтеграції України і її майбутній вступ до Світової організації торгівлі. При цьому лідер Словаччини запевнив, що його країна завжди була активним прихильником цих українських прагнень.

Глави двох держав під час зустрічі також торкнулися деяких аспектів гуманітарної співпраці, зокрема, статусу національних – української та словацької – меншин у своїх країнах. У цьому контексті Президенти достягли домовленості відкрити 1 вересня п.р. Український та Словацький культурні центри.

Президенти України та Словаччини висловили задоволення проведеними переговорами, наголосивши, що вдалося обговорити увесь спектр запланованих до розгляду питань двосторонньої співпраці. Більш детальна дискусія відбудеться під час візиту Президента Словаччини до України, запланованого на вересень – жовтень ц.р.

Як повідомлялося, 13 – 14 січня Президент України Віктор Ющенко перебуває у рамках робочої поїздки на Закарпатті. 13 січня, Президент України провів зустріч із Президентом Угорщини Ласло Шойомом.

Нагадаємо, у грудні 2007 року Україна і Словаччина парафували угоду про місцевий прикордонний рух.

За угодою, мешканці прикордонної зони отримуватимуть дозволи на спрощений перетин кордону із правом перебувати в межах прикордонної зони сусідньої держави терміном до трьох місяців упродовж 6-ти місяців з дати в’їзду. При цьому термін безперервного перебування не має перевищувати 30 днів з дати в’їзду.

Таким чином, після підписання 18 вересня 2007 року українсько-угорської угоди про місцевий прикордонний рух, Словаччина стала другою країною, яка завершила переговорний процес щодо укладення аналогічної угоди з нашою державою.

You must be logged in to post a comment.