Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Відновлення кримінальної справи проти Черновецького.

Верховний Суд України зобов’язав Генеральну прокуратуру надати матеріали про порушення кримінальної справи за фактом підкупу виборців Леонідом Черновецьким на виборах мера Києва в 2006 році і постанови Генпрокуратури про закриття цієї кримінальної справи.

Таким чином Верховний Суд у четвер на засіданні задовольнив клопотання громадянина Віктора Спірідонова за його касаційною скаргою на рішення Печерського районного суду столиці і Апеляційного суду.

За словами адвоката Спірідонова Валерія Карпунцова, «ми просимо відмінити ці рішення, направити на новий розгляд із зобов’язанням суду першої інстанції здійснити перевірку підстав для закриття кримінальної справи».

«У матеріалах судової справи взагалі відсутня постанова про порушення кримінальної справи. Як суд першої інстанції і апеляційний давали оцінку діям слідчих Генпрокуратури?», – запитав адвокат, передає «УНІАН».

У свою чергу, коментуючи цю справу, присутній на судовому засіданні колишній мер Києва Олександр Омельченко сказав: «У будь-якій даній справі чинник моральності повинен бути вищим за чинник обґрунтування». При цьому він виразив здивування, чому суд першої інстанції і апеляційний суд могли винести рішення без детального вивчення кримінальної справи.

На питання, чи дійсно Черновецький підкуповував виборців, Омельченко відповів: «Якщо благодійність від добра, від душі, то вести пропаганду благодійності і допомоги не потрібно. А «під підпис» (мається на увазі, що благодійна допомога командою Черновецького видавалася киянам за місцем їх мешкання під розписку – ред.), це називається приниженням гідності людей. Цей злочин службовий і моральний».

Як нагадав Карпунцов, відзначена кримінальна справа була порушена в березні 2006 року Прокуратурою м. Києва за позовом Спірідонова, проте потім була витребувана в Генпрокуратуру і закрита.

Спірідонов оскаржив закриття кримінальної справи в Печерському районному суді і Апеляційному суді.

You must be logged in to post a comment.