Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

План заходів щодо зняття з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС.

Чорнобильська АЕСМНС України затвердило план заходів щодо зняття з експлуатації блоків ЧАЕС.

Голова МНС України Володимир Шандра затвердив План заходів щодо зняття з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС і перетворення об’єкту “Укриття” на екологічно безпечну систему. План містить основні завдання, які необхідно реалізувати в 2008-2012 рр. і визначає першочергові заходи і основні напрями робіт, терміни їх виконання і оцінку необхідного фінансування, повідомляє прес-служба міністерства.

Одним з важливих елементів плану є звільнення блоків від відпрацьованого ядерного палива. Виконання цього завдання планується завершити в 2010 р.

Зазначимо, що 13 серпня 2007 р. Президент України Віктор Ющенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 15 червня 2007 р. “Про стан реалізації заходів зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об’єкту “Укриття” на екологічно безпечну систему”. Згідно з документом, природна територія чорнобильської зони відчуження і зони безумовного відселення в Київській області оголошена загальнозоологічним заповідником загальнодержавного значення “Чорнобильський спеціальний”. В указі наголошується, що природна територія площею 488,7 тис. га в межах зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення (Київська область) отримує новий статус.

Новий заповідник створюється з метою збереження унікальних особливостей лісових насаджень зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення в межах Київського Полісся, яке є “найбільшим в Україні резерватом дикої фауни, яка вимагає охорони і регулювання чисельності”, наголошувалося в указі президента.

В.Ющенко закликав до відродження чорнобильської зони, до необхідності налагодити там сучасну систему охорони здоров’я, втілити програму економічного розвитку і залучення інвестицій.

Нагадаємо, 7 серпня 2007 р. завершився тендер з будівництва укриття, який тривав три роки. 17 вересня ц.р. Чорнобильська АЕС, французький концерн Novarka і американський концерн Holteс підписали угоду про будівництво нового об’єкту “Укриття”. Контракт з Novarka про будівництво нового об’єкту “Укриття” розрахований на 5 років.

Остаточною датою виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС називався 2010 р. Проте терміни змінювалися у зв’язку із залежністю України в цьому питанні від країн-донорів і їхньої фінансової підтримки.

You must be logged in to post a comment.