Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Бунт в бідних передмістях Парижу.

Бунт в Парижі”Ми не скоти!”

У неділю у Парижі діти африканських емігрантів Мушин, 15 років, та Ларамі, 16 років, їхали своїм кварталом на мопеді. На перехресті в них врізалася поліцейська машина. Обидва хлопці загинули на місці.

— Поліцейські наїхали на них ззаду. Вони бачили, що хлопці страждають, але не допомогли, — розповідає друг загиблих Калбо, араб за національністю. — Поліцейські спробували поїхати, однак машина не завелася через аварію. Тому вони просто втекли і залишили малих помирати.

Невдовзі після аварії на вулиці передмістя вийшли перші демонстранти. За годину–дві уже кілька десятків людей протестували проти поліцейського свавілля. Жителі району, переважно африканці та араби, скандували: ”Ми не скоти!”. Вимагали покарати винних у загибелі хлопців.

Люди з камінням та ”коктейлями Молотова” почали громити магазини й підпалювати машини. Побили вікна в поліцейському відділенні та пограбували бензоколонку. Нині в кварталі більш-менш спокійно, однак правоохоронці готуються до нової хвилі заворушень. Один поліцейський серйозно поранений, дев’ятьох молодиків заарештували.

У поліції стверджують, що співробітники в аварії не винні. Мовляв, хлопці на незареєстрованому мопеді значно перевищили швидкість, на них не було шоломів. Утім, обіцяють установити, чи поліцейські зробили все можливе, щоб допомогти потерпілим.

Бунти бідних передмість Парижа майже повністю повторюють події дворічної давнини. Тоді емігранти збунтувалися, коли двоє арабських хлопчиків загинули, втікаючи від поліції. Протести тривали 200 днів поспіль. Майже 3 тис. людей заарештували, один чоловік загинув.

You must be logged in to post a comment.