Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Голодомор – геноцид українського народу

ГолодоморПАМЯТАЄМО!

Парламенти 10 країн (США, Канада, Естонія, Аргентина, Австралія, Італія, Угорщина, Литва, Грузія, Польща) визнали Голодомор 1932-1933 рр. актом геноциду проти Українського народу.

Голодомор як акт геноциду засуджується у посланні Гендиректора ЮНЕСКО у зв’язку з 70-ми роковинами Голодомору.

Голодомор засудив Папа Іоанн Павло ІІ у своєму Посланні до Українського народу у зв’язку з 70-ми роковинами Голодомору в Україні від 23 листопада 2003 року.

Митрополит Володимир вважає, що цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу.

Делегації держав-членів ООН зробили спільну заяву щодо 70-ї річниці Голодомору в Україні 1932-33 рр.

Росія хоч і приєдналася до заяви ООН, але чинила опір продовженню Україною роботи щодо міжнародного визнання Голодомору. Зважаючи на те, що прийняті у 1995-97 рр. рішення Держдуми Росії щодо визнання геноцидів інших народів (курдів, сербів, вірменів) трактувалися в першу чергу як політичні, російське керівництво сприймає такий акт України як недружній крок. У МЗС РФ однозначно негативно сприйнято ідею щодо приділення уваги проблемі голодоморів з боку спеціального радника Генсекретаря з питань геноциду.

З нагоди 70-ї річниці Голодомору Інститутом досліджень історії суспільства та релігії (Італія) організовано Міжнародну конференцію, за результатами якої опубліковано книгу «Смерть землі. Великий голод в Україні 1932-1933 років».

26 січня 2006 року Парламентська асамблея Ради Європи засудила Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин комуністичного режиму.

14 жовтня 2006 року Президент США підписав прийнятий Конгресом закон про відкриття у Вашингтоні пам’ятника-меморіалу жертвам Голодомору в Україні.

You must be logged in to post a comment.