Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Росія заявила, що можлива інтеграція України в НАТО ускладнить російсько-українські відносини.

Пристрасті навколо НАТОУкраїна просить Росію не нагнітати пристрасті навколо НАТО.

Україна не поділяє побоювань Росії, що розширення НАТО може зумовити серйозні військово-політичні зрушення, які неминуче відіб’ються на інтересах РФ.

Про це говориться в коментарі прес-служби Міністерства закордонних справ України у зв’язку з коментарем Департаменту інформації і преси МЗС РФ щодо листа на адресу Генерального секретаря НАТО за підписами Президента України, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра, в якому мова йде про зацікавленість України в приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО.

Як наголошується в коментарі, Україна розглядає цей процес як розповсюдження на південь і схід зони стабільності і безпеки в Європі.

МЗС України позитивно оцінює позицію зовнішньополітичного відомства РФ, яке вкотре підтвердило відданість Росії загальновизнаним міжнародним принципам, зокрема, повагу до права кожної незалежної держави робити самостійний свідомий вибір системи забезпечення власної безпеки.

У коментарі підкреслюється, що курс України на євроатлантичну інтеграцію не є альтернативою розвитку відносин з РФ. «Виходячи з духу і букви Угоди про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, ми будуємо наші сучасні взаємини на принципах добросусідства, поваги до суверенітету і інтересів обох країн, взаємної відповідальності перед викликами і погрозами сучасності», зазначає прес-служба МЗС, передає «УНІАН».

«У контексті приєднання України до ПДЧ хотіли б відзначити, що це тільки черговий етап євроатлантичної інтеграції України, визначений чинним законодавством нашої держави.

Безумовно, при ухваленні рішення про вступ в НАТО думка українського народу буде врахована, про що, зокрема, і зазначалося в листі Генеральному секретарю НАТО», – говориться в коментарі.

Україна підтверджує готовність до діалогу з усіх питань, включаючи свою участь у діяльності міжнародних систем безпеки, зі всіма своїми партнерами, і, насамперед, з Російською Федерацією. «Вважаємо, що свідченням зрілості і цивілізованості українсько-російської співпраці має бути можливість обговорювати питання за столом переговорів, без зайвого ажіотажу, нагнітання пристрастей, використання штампів і експлуатації стереотипів часів «холодної війни», заявляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Як повідомлялося, 15 січня Президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк звернулися з листом до Генерального секретаря НАТО, в якому заявили, що Україна розраховує на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО під час наступного саміту УКРАЇНА-НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року.

22 січня МЗС Росії заявило, що можлива інтеграція України в НАТО ускладнить російсько-українські відносини. У МЗС Росії зазначають, що складається враження, що нинішнє українське керівництво розглядає зближення з НАТО багато в чому як альтернативу добросусідським зв’язкам з Російською Федерацією.

You must be logged in to post a comment.