Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Криза на світових фондових ринках не загрожує Україні.

На українську економіку через слабкий зв’язок українського фондового ринку зі світовим фондовим ринком різке падіння курсу акції США, Азії і Європи 22 січня не матиме впливу.

Про це заявив голова Ради Національного банку України Петро Порошенко.

Як повідомляє прес-служба Порошенка, він висловив упевненість, що в короткостроковій перспективі «ніяких загроз для української економіки поки не існує». Крім того, кризові тенденції ще не знайшли постійного характеру, і світовий фондовий ринок має перспективи до відновлення.

Порошенко вважає, що Україні може загрожувати інше – сповзання економік США і Європи в рецесію. «Адже тоді буде загальмовано розвиток такої галузі, як будівництво, яке споживає величезну кількість українського металу. І в результаті цього уповільнення падатимуть ціни на основні продукти українського експорту».

Якщо це відбудеться, зауважив він, то Україна відчуватиме дефіцит твердої валюти, і торговий баланс нашої держави буде погіршений. За таких умов, безумовно, держава, уряд, парламент, Національний банк повинні прийняти узгоджені дії для захисту фінансової системи держави, передає «УНІАН».

Голова Ради НБУ впевнений, що дії керівників країн-лідерів світової економіки, які направлені на «зниження податкового тиску, зниження адміністративного регулювання, на допомогу в доступі американським і європейським компаніям на ринки третіх країн, – є дуже чітким сигналом і українським можновладцям».

Порошенко переконаний, якщо влада хоче забезпечити подальший розвиток української економіки, як це відбувалося в 2005, 2006 і 2007 роках і що в нинішніх умовах само по собі вже неможливо, то вже зараз необхідно внести зміни в законодавство, якими буде передбачено стимулювання української економіки.

Для цього, вважає глава Ради НБК, потрібно зменшити податковий тиск, скоротити дефіцит державного бюджету. «Державні витрати, особливо на утримання державного апарату, повинні бути скорочені. Навіть з урахуванням великих соціальних програм – повинні скоротити непродумані витрати», – відзначив Порошенко.

Далі, на його думку, слід фінансувати капітальні вкладення в українську економіку на розвиток інфраструктури. «Ми повинні розвивати дороги, ми повинні розвивати водопровідний транспорт, потрібно провести комунальну реформу для того, щоб жителі будинків платили за якісні послуги, які їм надаються, а не за те, що старі технології гріють повітря. Альтернативи цьому не існує», – додав він.

You must be logged in to post a comment.