Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Криза на ринку кредитування в США стане завершенням ери статусу долара як основної валюти світових резервів.

Рейтинг
Сорос: Епоха долара завершилася.

Усесвітньо відомий інвестор Джордж Сорос заявив на Міжнародному економічному форумі, який проходив у Давосі, що криза на ринку кредитування в США стане завершенням ери статусу долара як основної валюти світових резервів.

“Поточна криза – це не просто наслідок падіння ринку житла, це кінець 60-річного періоду розвитку системи кредитування, заснованої на доларі як валюті резервів”, – повідомив він.

За його словами, “інші країни проявляють усе більше небажання акумулювати долари”.

Частка долара в світових валютних резервах знизилася до рекордного мінімуму в 63,8% у третьому кварталі, оскільки попит на американські активи послабнув у результаті кризи на ринку житла, говориться в звіті Міжнародного валютного фонду. У четвертому кварталі показник складав 65 %. Частка євро за аналогічний період зросла до 26,4% із 25,5%.

Минулого року курс долара опустився на 11% відносно євро і на 13% до ієни. Його вартість знижувалася впродовж п’яти з шести минулих років.

Сьогодні почався Усесвітній економічний форум у Давосі.

Під час перебування Президента України Віктора Ющенка на форумі (Швейцарія) у нього було передбачено більше 15 двосторонніх зустрічей із керівництвом країн – учасниць форуму.

24 січня в Давосі Фонд Віктора Пінчука проведе круглий стіл із проблем добродійності. Його метою є розвиток добродійності в Україні, поява в країні нових філантропів і нових соціальних проектів.

Основними темами круглого столу стануть проблеми досягнення довгострокового ефекту добродійної діяльності, оцінки її результатів, взаємини між добродійними організаціями і владою, а також розвиток добродійності в регіонах із «висхідною економікою» – зокрема, Центральній і Східній Європі.

Нагадаємо, що як ключові спікери на круглому столі виступлять засновник Фонду Відкрите товариство Джордж Сорос, редактор журналу The Economist Метью Бішоп, президент Global Health Program Фонду Біла і Мелінди Гейтс д-р Тадатака Ямада, глава наглядової ради Фонду Україна 3000 Катерина Ющенко, головний директор (СЕО) Глобальної ініціативи Клінтона, що управляє, Роберт Харрісон. Модератором дискусії виступить президент Інституту Аспен, колишній президент CNN Уолтер Айзексон.

You must be logged in to post a comment.