Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Суди та суспільство: працюємо разом!

Проект, присвячений підвищенню обізнаності громадян про функціонування судів, їх прозорості та підзвітності судової системи, презентували сьогодні під час круглого столу на тему: «Суди та суспільство: працюємо разом для кращого правосуддя». Як повідомила заступниця керівника проекту USAID «Україна: верховенство права» Наталя Петрова, громадський моніторинг судів у Львові презентують вперше.

«Цей проект був запущений з травня минулого року та був запланований на дві фази. Перша фаза тривала 18 місяців і закінчилась 13 жовтня цього року. В кінці жовтня ми отримали підтвердження того, що цей проект успішний. Нам вдалося встановити контакти з нашими партнерами, і ми успішно розпочали виконувати ті завдання, що були зазначені у контракті уряду України з урядом США. Проект продовжено до 13 липня 2010 року», – зазначила Наталя Петрова.

До проекту залучені українські, європейські та американські експерти, які аналізують нормативну базу, адміністративну практику, що стосується добору суддів, їх дисциплінарної відповідальності, роботу органів суддівського самоврядування. Це дасть змогу вдосконалити ефективність роботи судів у внутрішній системі, запевняють організатори проекту.

«Проект має на меті дві цілі: перша – сприяти проведенню в Україні судової реформи, друга – підвищити рівень прозорості судової влади. Проект може бути ефективним навіть тоді, коли не будуть відбуватися законодавчі зміни щодо судової реформи», – наголосила Наталя Петрова.

You must be logged in to post a comment.