Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Програма “швидкого глобального удару” в США.

БушБуш готується до “глобального удару” і просить у конгресу 750 млн. дол на літак.

Президент США 4 лютого подасть в американський конгрес бюджетний запит на 2009 рік. У нього буде закладено 750 мільйонів доларів на розробку і створення дослідного зразка бойового гіперзвукового літального апарату нового типу, який, можливо, буде використаний в програмі “швидкого глобального удару”.

Ця програма розробляється в США для оперативного нанесення удару по терористах в будь-якій точці світу протягом години.

Подробиці технічного проекту літака поки не розголошують. Відомо тільки, що новий апарат повинен буде злітати і приземлятися як літак і розвивати в атмосфері швидкість у п’ять-шість разів вищу за швидкість звуку, повідомляє РИА “Новости” з посиланням на американські ЗМІ.

При цьому передбачається, що в новому літаку буде використана комбінація реактивного і прямоточного двигуна.

Відразу кілька джерел зробили висновок, що новий апарат може використовуватися як носій для виведення американських активів у космос, а також як носій для звичайної (неядерної) боєголовки в рамках проекту “швидкого глобального удару”.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Джордж Буш оголосив, що США інвестують кошти у створення зброї нового типу, включаючи неядерні “високоточні озброєння нового покоління з дальнім радіусом дії”. Ці системи повинні не тільки забезпечувати захист американських громадян, але і “підсилювати потенціал стримування” антиамериканських сил.

В середині вересня сенат США схвалив виділення на програми “швидкого глобального удару” 125 мільйонів доларів. Крім того, в тексті законопроекту про оборонні витрати на 2008 рік міститься доручення Пентагону не пізніше за 31 січня 2008 року представити до Конгресу США доповідь з викладом основних можливих технологічних рішень і очікуваних витрат за програмою “швидкого глобального удару”.

You must be logged in to post a comment.