Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Життя в Україні дорожчає рекордними темпами.

Життя в столиці подорожчало ще на 300 зелених. Для середнього класу, чий дохід починається з 800 доларів. Зарплати ж зросли менше, ніж на 200. У того ж середнього класу.

Найбільше ціни піднялися на послуги – майже на третину. На 20% збільшилася вартість прод- і промтоварів.

Разом з тим, зарплата або традиційно відставала від інфляції, або взагалі не змінювалася.

Життя в Україні дорожчає рекордними темпами. Тільки за рік український борщ виріс у ціні, щонайменше, на чверть. Подорожчало все – картопля, морква, капуста, а найбільше – соняшникова олія.

Продукти хоч і відлякують своєю ціною, але все-таки не так, як послуги. Ціни на житло, якому, здавалося б, уже нікуди рости, взяли нову висоту.

Плата за оренду квартири торік збільшилася на третину. Відчутно забрав грошей відпочинок, а налякані цінами на бензин таксисти постійно піднімали плату за проїзд.

А от екс-міністр фінансів запевняє – зарплата таки росла. У більшості українців. Хоча за інфляцією традиційно не встигала. Не тільки за реальною, але і навіть за держкомстатівською.

Анатолій Кінах, міністр економіки (2006-2007 р.): “За прогнозами та підрахунками, реальна зарплата в 2007 році збільшиться на рівні 12,5 %, реальна, підкреслюю”.

Торішні середня зарплата плюс інфляція – дорівнює новий прожитковий мінімум. До такої математики незабаром удадуться в Міністерстві праці, щоб уже до квітня вирахувати нові зарплати та пенсії.

Поки ж Мінпраці буде рахувати мінімум, столиця вже хизується максимумом. Найвищі заробітки, як і раніше, київські. Середня зарплата за підсумками 2007-го – майже 500 доларів. Але чим в Україні хвастаються, у сусідній Польщі цього соромляться. Там 500 зелених – мінімум, дозволений законом.

You must be logged in to post a comment.