Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Проблеми національної кінематографії.

ЮщенкоУряд має забезпечити безумовне виконання рішення КС щодо розповсюдження іноземних фільмів, створення належних умов для організації дублювання, озвучення та субтитрування фільмів державною мовою – Президент України.

У сфері національної кінематографії залишаються невирішеними проблеми, що стримують розвиток як галузі в цілому, так і функціонування української мови в кінопоказі. Як повідомляє прес-служба Глави держави, про це йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка на ім’я Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Серед основних проблем Глава держави відзначає:

• вкрай низький відсоток національних фільмів в інформаційному просторі через недостатню бюджетну фінансову підтримку виробництва і розповсюдження національних фільмів;
• відсутність протекціонізму під час їх виробництва та розповсюдження;
• недоступність національних фільмів українському глядачеві в районних центрах і сільській місцевості через нестачу кінозалів, невідповідність наявної матеріально-технічної бази сучасним потребам кіновиробництва і кінопоказу.

На вирішення зазначених проблем та з метою створення сприятливих умов для розвитку національної кінематографії, відновлення її ролі в соціальній і духовній сферах суспільства та збереження національної самобутності, забезпечення дієвості державної політики протекціонізму щодо вітчизняної кіноіндустрії видано Указ Президента України від 13 вересня 2007 року № 868/2007 «Про заходи щодо сприяння розвитку національної кінематографії».

З огляду на викладене Уряд має всебічно проаналізувати стан виконання зазначеного Указу, зокрема забезпечити:
• збільшення втричі фінансування потреб національного кіновиробництва в поточному році для зростання національної кінопродукції в інформаційному просторі;
• прискорення вирішення проблем, пов’язаних із дублюванням, озвученням, субтитруванням та тиражуванням фільмокопій, у тому числі за рахунок частини бюджетного фінансування, та оснащення студії з озвучення національних фільмів у цифровому форматі «Долбі», створення технологічного циклу з обробки кіноплівки, тиражування фільмокопій та переведення їх на інші носії;
• звільнення від податку на додану вартість квитка національного фільму та іноземного, дубльованого українською мовою в кінотеатрах;
• відшкодування витрат на дубляж з державного бюджету на високохудожні, експериментальні фільми іноземного виробництва (у тому числі арт-гаузне кіно), демонстрація яких здійснюється малотиражно (у кількох фільмокопіях).

Також Президент України просить забезпечити безумовне виконання рішення Конституційного Суду щодо розповсюдження іноземних фільмів, створення належних умов для організації дублювання, озвучення та субтитрування фільмів державною мовою.

Довідка. 24 грудня 2007 року Конституційний Суд України прийняв рішення стосовно офіційного тлумачення положень ст. 14 Закону України «Про кінематографію».

Офіційне інтернет-представництво Президента України

You must be logged in to post a comment.