Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Ющенко закликає правохоронні органи стежити за тим, куди підуть гроші на програму “Доступне житло”.

ЮщенкоЮщенко знає, чому київська нерухомість одна з найдорожчих у світі.

Президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі й правоохоронним органам запобігти недоцільному використанню коштів, які будуть спрямовані на реалізацію програми Доступне житло.

Про це Ющенко заявив, відкриваючи нараду з питань будівництва доступного житла.

“Особливо я просив би правоохоронні органи, Генеральну прокуратуру вжити превентивних заходів, які б запобігли шахрайству й з коштами людей, і з коштами держави, спрямованими на цю програму”, – сказав Ющенко.

Він підкреслив, що в цій програмі візьмуть участь близько 10 областей і з державного бюджету планується виділити на цю програму 500 млн гривень.

Ющенко нагадав, що зараз у черзі на житло стоять 1,3 млн українців. При цьому, за його словами, за рік будують 87 тис квартир, а для обслуговування черги – тільки 20 тис квартир.

Він відзначив, що згідно з даними експертів, 42% сукупної ціни кожного квадратного метра формується на етапі бюрократичних процедур, тобто відводу землі, реєстрації й т.п.

За словами Президента, це призвело до того, що, за деякими даними, Київ сьогодні входить у “вісімку” найдорожчих міст світу. Як відзначив Ющенко, це сталося не тому, що тут живуть дуже заможні люди, а через ускладнений і корупційний механізм побудови житла.

Нещодавно Ющенко доручив Національному банку, комерційним банкам, іпотечним установам разом із Міністерством фінансів створити робочу групу, щоб розробити оптимальний режим кредитування програми Доступне житло.

До того перший заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Шлапак прогнозував, що для будівництва приступного житла в Україні цього року виділять 500 млн гривень .

Президент Віктор Ющенко доручив екс-міністрові регіонального розвитку й будівництва Василю Куйбіді розробити нормативну базу, щоб можна було розпочати програму Доступне житло.

Як повідомлялося раніше, широко відомі компанії на чолі з Олегом Деріпаскою, Віктором Вексельберґом, Сулейманом Керімовим , Вадімом Мошковічем, Василем Анісімовим будуть будувати доступне житло в Росії, заручившись багатомільярдною державною підтримкою.

За матеріалами Українськi новини

You must be logged in to post a comment.