Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Луценко заперечує заподіяння Черновецькому тілесних ушкоджень.

ЛуценкоЛуценко оскаржив порушення проти нього кримінальної справи.

У вівторок, 29 січня, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко направив генпрокурору України скаргу на постанову про порушення заступником прокурора Києва Остафійчуком кримінальної справи проти нього.

Про це сьогодні, 30 січня, повідомили у департаменті зв’язків із громадськістю МВС. Зокрема, у скарзі, йдеться, що кримінальна справа відносно Юрія Луценка була порушена без належних підстав, за відсутності достатніх даних, які б вказували на наявність ознак злочину.

У скарзі йдеться про численні порушення вимог статей Кримінально-процесуального кодексу України: вказується на відсутність фактичного існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину, жодних даних про наявність умислу на вчинення дій, також незазначення підстав для порушення кримінальної справи тощо.

Міністр внутрішніх справ у скарзі до генпрокурора зазначив, що в постанові про порушення справи не наведено доказів наявності прямого чи непрямого умислу в нього щодо дій на спричинення ушкоджень Київському міському голову Леоніду Черновецькому.

Крім того, пояснення Юрія Луценка щодо інциденту, як сказано у заяві, не було перевірено передбаченими законом засобами до порушення кримінальної справи, а в самій постанові враховано лише точку зору Леоніда Черновецького. ДЗГ МВС інформує, що до матеріалів перевірки було додано пояснення очільника МВС стосовно спричинення йому тілесних ушкоджень мером Києва Черновецьким, водночас відповідні медичні документи, які це підтверджують, до матеріалів перевірки не додано.

Луценко переконаний, що обов‘язкові ознаки складу злочину «умисне заподіяння тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров‘я або незначну втрату працездатності – оскаржуваною постановою не встановлені, а докази, які підтверджують реальність події злочину» – відсутні.

“Зважаючи на те, що постанова про порушення кримінальної справи була винесена за відсутності достатніх підстав і приводів для ухвалення рішення про її порушення міністр внутрішніх справ просить її скасувати або в разі проведення за цією справою слідчих дій, долучити до розгляду його клопотання та закрити кримінальну справу провадженням за відсутністю в діянні складу злочину”, – сказано у повідомленні ДЗГ МВС.

Нагадаємо, Київський міський голова Леонід Черновецький і міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко опинилися в центрі скандалу після того, як побилися на засіданні РНБО 18 січня 2008 року.

24 січня 2008 року заступник прокурора міста Києва порушив кримінальну справу проти мінстра внутрішніх справ Юрія Луценка за фактом нанесення тілесних ушкоджень Леоніду Черновецькому.

30 січня Генеральна прокуратура офіційно доповіла Президенту Віктору Ющенку про перші результати розслідування сутички між Юрієм Луценком і Леонідом Черновецьким. У ГПУ підтвердили, що бійка виникла на ґрунті неприязних стосунків.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.